Facebook Statistics
Značka Kvality

Tlačové správy

Minister Takáč v Bruseli absolvoval svoje prvé rokovanie Rady ministrov a sériu rokovaní s kľúčovými partnermi

21-11-2023
Foto: Minister Takáč v Bruseli absolvoval svoje prvé rokovanie Rady ministrov a sériu rokovaní s kľúčovými partnermiNovembrovému zasadnutiu Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (AGRIFISH) v Bruseli, ktorého sa v pondelok (20.11.) premiérovo zúčastnil novovymenovaný minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč, dominovala téma udelenia výnimky z pravidiel kondicionality Spoločnej poľnohospodárskej politiky (GAEC) a problematika nových genómových techník.

Minister Takáč: Poľnohospodárstvo sa po 30 rokoch samostatnosti stáva skutočnou prioritou slovenskej vlády

21-11-2023
Foto: Minister Takáč: Poľnohospodárstvo sa po 30 rokoch samostatnosti stáva skutočnou prioritou slovenskej vládyPočas pondelkového zasadnutia Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo AGRIFISH (20.11.) v Bruseli minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč bilaterálne rokoval s komisárom pre poľnohospodárstvo Januszom Wojciechowskim.

Prednáška Marion Jansen z OECD priniesla vítaný nadhľad pri tvorbe dlhodobých politík na ochranu nášho poľnohospodárskeho trhu

15-11-2023
Foto: Prednáška Marion Jansen z OECD priniesla vítaný nadhľad pri tvorbe dlhodobých politík na ochranu nášho poľnohospodárskeho trhuMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) privítalo na svojej pôde riaditeľku direktoriátu pre obchod a poľnohospodárstvo Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Marion Jansen. Ústrednou témou návštevy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR bolo predstavenie práce OECD v oblasti poľnohospodárstva. Delegáciu OECD pred prednáškou bilaterálne prijal aj štátny tajomník Vladimír Vnuk.

Generálny riaditeľ PPA Kiss končí vo funkcii

13-11-2023
Foto: Generálny riaditeľ PPA Kiss končí vo funkciiGenerálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jozef Kiss končí na vlastnú žiadosť vo funkcii. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč jeho žiadosti vyhovuje i po ponuke zotrvania vo funkcii, ktorá bola na stole a zaručuje riadny chod agentúry aj po jeho odchode. Vedením PPA bude dočasne poverený jeden zo zamestnancov PPA.

Hľadáme cesty a riešenia na podporu potravinárov

10-11-2023
Foto: Hľadáme cesty a riešenia na podporu potravinárovMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Richard Takáč sa dnes stretol na pôde rezortu hospodárstva s ministerkou Denisou Sakovou. Ide o ďalšie zo série oficiálnych medzirezortných stretnutí. Témami boli potraviny, dostupné ceny energií pre potravinárov a naštartovanie projektov transformácie regiónu Hornej Nitry.

Agrorezort sa bude podieľať na čerpaní peňazí z Plánu obnovy

09-11-2023
Foto: Agrorezort sa bude podieľať na čerpaní peňazí z Plánu obnovyMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) sa môže podieľať na čerpaní zdrojov z Plánu obnovy a odolnosti, hoci predošlé vedenia rezortu o túto možnosť nejavili záujem. Minister Richard Takáč sa dohodol s podpredsedom vlády pre plán obnovy a odolnosti Petrom Kmecom, že agrorezort bude spolupracovať na opatreniach z celkového balíka v hodnote 403 miliónov EUR v novej časti REPowerEU.

Vláda vymenovala druhého štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva

02-11-2023
Foto: Vláda vymenovala druhého štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstvaVláda na svojom dnešnom rokovaní vymenovala do funkcie druhého štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), ktorým sa stal Mgr. Mário Maruška. Vedenie ministerstva je tak kompletné a môže pracovať na plnení priorít v agrorezorte.

Agrorezort má nové vedenie

26-10-2023
Foto: Agrorezort má nové vedenieNovovymenovaný minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Richard Takáč posilňuje tím svojich najbližších spolupracovníkov. Dnešným dňom sa funkcie ujme nová generálna tajomníčka služobného úradu (GTSÚ) agrorezortu, ktorou je JUDr. Kristína Vavríková. Novým štátnym tajomníkom sa stal Ing. Vladimír Vnuk. Obaja majú bohaté skúsenosti zo štátnej správy aj rezortu pôdohospodárstva, ktoré sú predpokladom opory pre ministra Takáča.

Záverečné rokovanie ministra Bíreša na Rade ministrov sa zameralo na viaceré kľúčové témy, vrátane dovozov poľnohospodárskej produkcie z Ukrajiny

25-10-2023
Foto: Záverečné rokovanie ministra Bíreša na Rade ministrov sa zameralo na viaceré kľúčové témy, vrátane dovozov poľnohospodárskej produkcie z UkrajinyMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Jozef Bíreš sa dňa 23. októbra 2023 v Luxemburgu zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (AGRIFISH). Išlo o jeho poslednú účasť na rokovaní tejto formácie Rady ministrov vo funkcii ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Ministerky a ministri poľnohospodárstva členských štátov EÚ sa počas rokovania venovali viacerým dôležitým témam, medzi ktoré patrili snaha o zjednodušenie Spoločnej poľnohospodárskej politiky, problematika potravinového odpadu a plytvania potravinami, ako aj situácia na poľnohospodárskych trhoch v dôsledku invázie na Ukrajinu.

Minister Bíreš splnil, čo sľúbil

20-10-2023
Foto: Minister Bíreš splnil, čo sľúbilJozef Bíreš bol do funkcie ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ako člen úradníckeho kabinetu Ľudovíta Ódora, vymenovaný prezidentkou Zuzanou Čaputovou 15. mája 2023. Najväčšou výzvou v čase jeho nástupu do funkcie bolo pokračovať v transformácii Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) a začať ozdravný proces v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Za kľúčové považoval nájsť spoločné riešenie Slovenska a Európskej únie, súvisiace s vojnou na Ukrajine, s cieľom ochrániť slovenský trh s poľnohospodárskymi komoditami, zdravie občanov a zmierniť negatívne dôsledky potravinovej inflácie. Zameral sa na audit vedecko výskumnej základne, legislatívne pripravil rizikový fond a do medzirezortného pripomienkového konania posunul aj Národný lesnícky program SR.

Závery z konferencie “Spolupráca krajín stredoeurópskeho regiónu vo vidieckej turistike“

13-10-2023
Foto: Závery z konferencie “Spolupráca krajín stredoeurópskeho regiónu vo vidieckej turistike“ V dňoch 9.-11. októbra 2023 sa uskutočnila v Lesnici na Pieninách konferencia pod názvom „Spolupráca krajín stredoeurópskeho regiónu vo vidieckej turistike“, ktorú organizoval Slovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistiky /SZVTA/, pod záštitou MPRV SR a v spolupráci so SPU v Nitre a VIPA na Slovensku. Konferencia sa niesla v duchu motta „Prosperujúci vidiek - silný štát“.

Výzva ministra Bíreša poľnohospodárom

05-10-2023
Foto: Výzva ministra Bíreša poľnohospodárom Rezort pôdohospodárstva prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) v týchto dňoch finalizuje administráciu žiadostí o priame platby a žiadostí o nenávratné finančné príspevky v prípade projektových výziev na modernizáciu poľnohospodárskych a potravinárskych podnikov. Bez súčinnosti žiadateľov však PPA nemôže peniaze zasielať ani tým, ktorí si už povinnosti voči PPA splnili.

Odštepný závod Ulič sa zväčšil o Lesnú správu v Ubli

02-10-2023
Foto: Odštepný závod Ulič sa zväčšil o Lesnú správu v UbliOdštepný závod š. p. LESY SR Ulič (OZ Ulič) sa od 1. októbra 2023 rozrástol o 5 700 ha, ktoré spravuje Lesná správa v Ubli. Vďaka tomu bude ekonomicky udržateľný a zachová sa aj chov dojníc, ktorý závod zdedil po zrušenom Lesopoľnohospodárskom majetku Ulič (LPM).

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood