Facebook Statistics
Značka Kvality

Matečná: Slovensko sa musí začať pripravovať na nízkouhlíkové, udržateľné biohospodárstvo

23-05-2017
Foto: Matečná: Slovensko sa musí začať pripravovať na nízkouhlíkové, udržateľné biohospodárstvoMinistri poľnohospodárstva krajín Európskej únie rokovali v hlavnom meste Malty o dopade klimatických zmien, zdrojoch pitnej vody a výzvach, ktoré z nich vyplynú pre zásobovanie obyvateľov Európskej únie potravinami.

G. Matečná: Farmári v celej EÚ majú mať rovnakú výšku priamych platieb

13-03-2017
Foto: G. Matečná: Farmári v celej EÚ majú mať rovnakú výšku priamych platiebMinistri poľnohospodárstva krajín V4 a Litvy rokovali spoločne s eurokomisárom pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Philom Hoganom o budúcnosti Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) Európskej únie po roku 2020.

Ministerka predstavila v Bruseli výsledky testov dvojakej kvality potravín

08-03-2017
Foto: Ministerka predstavila v Bruseli výsledky testov dvojakej kvality potravínMinisterka Gabriela Matečná dnes na zasadnutí Rady ministrov pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo EÚ predstavila výsledky testu dvojitej kvality potravín.

V prvom rade musíme chrániť domáci európsky trh

27-01-2017
Foto: V prvom rade musíme chrániť domáci európsky trhMinistri poľnohospodárstva EÚ rokovali o medzinárodných dohodách a ich vplyve na poľnohospodárstvo a potravinárstvo EÚ. Témou boli aj situácia na trhoch a epidémia vtáčej chrípky. SR pokračuje v boji proti nekalým obchodným praktikám.

Slovenské predsedníctvo významne ovplyvnilo európske poľnohospodárstvo

25-01-2017
Foto: Slovenské predsedníctvo významne ovplyvnilo európske poľnohospodárstvoSlovensko v oblasti poľnohospodárstva dosiahlo počas polročného predsedníctva v Rade Európskej únie významné úspechy. V boji proti nekalým obchodným praktikám závermi Rady a zaradením tejto témy do pracovného programu Európskej komisie dosiahlo historický pokrok.

Európska legislatíva proti nekalým obchodným praktikám

13-12-2016
Foto: Európska legislatíva proti nekalým obchodným praktikámRada ministrov poľnohospodárstva a rybného hospodárstva EÚ jednohlasne schválila prelomový materiál slovenského predsedníctva, otvárajúci dvere k spoločnému postupu v boji proti nekalým obchodným praktikám na celoeurópskej úrovni.

Slováci doviedli Európu ku kompromisu: Dohoda o kvótach pre hlbokomorský rybolov bola po rokoch schválená jednohlasne všetkými členskými krajinami

15-11-2016
Slovenská agrárna diplomacia dosiahla ďalší významný úspech. Na pondelkovom rokovaní pod vedením ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriely Matečnej prvýkrát po šiestich rokoch Rada ministrov pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo schválila kvóty pre hlbokomorský rybolov jednohlasne. Ministri sa okrem toho zaoberali aj nákazami zvierat a vtáčou chrípkou.

Bruselské hlavné námestie bude zdobiť vianočný strom zo Slovenska

14-11-2016
Foto: Bruselské hlavné námestie bude zdobiť vianočný strom zo SlovenskaHlavné námestie v Bruseli bude tento rok počas vianočných sviatkov zdobiť jedľa zo Slovenska. Stane sa tak pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ.


Európska komisia sa začne zaoberať posilnením postavenia farmára a nekalými obchodnými praktikami

02-11-2016
Slovenské predsedníctvo zaznamenalo významný úspech na poli diplomacie. Európska komisia po prvýkrát uznala, že posilnenie postavenia farmára je téma aj pre celoeurópsku exekutívu. Súčasťou tejto témy sú aj nekalé obchodné praktiky v potravinovom dodávateľskom reťazci.

Slovensko úspešne doviedlo členské štáty EÚ k dohode o rybných kvótach pre Baltské more

11-10-2016
Foto: Slovensko úspešne doviedlo členské štáty EÚ k dohode o rybných kvótach pre Baltské moreMinisterka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes doviedla k úspešnému koncu rokovania o rybných kvótach pre Baltské more na rok 2017.

V Bratislave sa rokovalo o posilnení postavenia farmára a nekalých obchodných praktikách

13-09-2016
Foto: V Bratislave sa rokovalo o posilnení postavenia farmára a nekalých obchodných praktikáchBratislava, 13. september 2016 – Ministerka Gabriela Matečná privítala v hlavnom meste Slovenska svojich partnerov, ministrov poľnohospodárstva a rozvoja vidieka krajín Európskej únie. Na neformálnom zasadnutí Rady AGRIFISH diskutovali o posilnení postavenia poľnohospodára v potravinovom dodávateľskom reťazci.

Ministri poľnohospodárstva chcú ambicióznu a silnú spoločnú poľnohospodársku politiku EÚ

05-09-2016
Foto: Ministri poľnohospodárstva chcú ambicióznu a silnú spoločnú poľnohospodársku politiku EÚ(Chambord, Francúzsko – 2. 9. 2016) – Ministri poľnohospodárstva EÚ sa stretli vo francúzskom Chambord, aby počas neformálneho stretnutia prediskutovali budúcnosť spoločnej poľnohospodárskej politiky.

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood