Facebook Statistics
Značka Kvality

Výzva na podporu agrárnej vedy z OECD je otvorená

30-05-2024
Foto: Výzva na podporu agrárnej vedy z OECD je otvorenáParíž - OECD opätovne ponúka možnosť získať viac zdrojov na agrárnu vedu a výskum a príležitosti na posilnenie medzinárodnej spolupráce a mobility vedeckých kapacít. Výzva z Programu OECD pre agrárnu vedu (CRP) na rok 2025 je otvorená do 10. septembra 2024 aj pre Slovenskú republiku.

Možnosť zapojenia sa do Iniciatívy Hand-in-Hand FAO

29-05-2024
Foto: Možnosť zapojenia sa do Iniciatívy Hand-in-Hand FAOMPRV SR dáva do pozornosti možnosť zapojiť sa do Iniciatívy Hand-in-Hand FAO prostredníctvom účasti na Investment Forum 2024, ktoré sa uskutoční 15. – 17. októbra 2024 v sídle FAO v Ríme.

Stretnutie zástupcov MPRV SR a ÚKSÚP-u so študentmi Kasselskej univerzity (DE) k problematike ekologického poľnohospodárstva

29-05-2024
Foto: Stretnutie zástupcov MPRV SR a ÚKSÚP-u so študentmi Kasselskej univerzity (DE) k problematike ekologického poľnohospodárstvaV utorok, 28. mája 2024 sa v priestoroch auly Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, uskutočnilo stretnutie zástupcov odborných sekcií MPRV SR a ÚKSÚP-u so študentmi Kasselskej univerzity (DE). Aktivita bola realizovaná na podnet DE univerzity, a to ako časť programu týždennej návštevy delegácie 30 nemeckých študentov a 5 profesorov na Slovensku (26.5-1.6.), ktorí sa v rámci svojho štúdia/odbornej a pedagogickej činnosti zameriavajú na problematiku pôdohospodárstva, špecificky ekologické poľnohospodárstvo...

34. zasadnutie Európskej regionálnej konferencie FAO

29-05-2024
Foto: 34. zasadnutie Európskej regionálnej konferencie FAO34. zasadnutie Európskej regionálnej konferencie FAO (ERC) sa uskutočnilo v dňoch 14. – 17. mája 2024 v sídle FAO v Ríme. Európska regionálna konferencia FAO sa koná raz za dva roky a rozhoduje o programových prioritách pre región a finančných záležitostiach organizácie. Tohtoročná konferencia bola zameraná na ...

Štátny tajomník Vladimír Vnuk sa zúčastnil na renomovanom poľnohospodárskom veľtrhu SIA 2024 v Paríži

04-03-2024
Foto: Štátny tajomník Vladimír Vnuk sa zúčastnil na renomovanom poľnohospodárskom veľtrhu SIA 2024 v ParížiV utorok 27. februára 2024 sa štátny tajomník rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Vladimír Vnuk zúčastnil v zastúpení ministra na medzinárodnom poľnohospodárskom veľtrhu SIA (Salon International de l´Agriculture) v Paríži. Delegáciu SR na jubilejnom 60. ročníku poľnohospodárskeho veľtrhu SIA privítal Marc Fesneau, minister poľnohospodárstva a potravinovej suverenity Francúzskej republiky.

Minister Takáč v Bruseli: „Nastal čas prejsť od slov k činom - situácia v agrosektore je vážna a vyžaduje si cielenú a urýchlenú podporu.“

27-02-2024
Foto: Minister Takáč v Bruseli: „Nastal čas prejsť od slov k činom - situácia v agrosektore je vážna a vyžaduje si cielenú a urýchlenú podporu.“V pondelok sa minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč zúčastnil Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo AGRIFISH (26.2.). Išlo o kľúčové rokovanie európskych ministrov, ktorého cieľom bolo reagovať na pretrvávajúce protesty európskych farmárov a poskytnúť konkrétne návrhy riešení na požiadavky, ktoré z úst poľnohospodárov odznievali aj počas masívnej pondelkovej demonštrácie v Bruseli.

Minister Richard Takáč v Budapešti: S Maďarskom nás mnohé spája, výmena informácií nás výrazne posunula vpred

07-02-2024
Foto: Minister Richard Takáč v Budapešti: S Maďarskom nás mnohé spája, výmena informácií nás výrazne posunula vpredMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč počas zahraničnej pracovnej cesty v Maďarsku rokoval s maďarským ministrom pôdohospodárstva Istvánom Nagyom o viacerých dôležitých témach vrátane vyplácania priamych platieb, riešenia vysokých cien potravín, dovozu ukrajinských agrokomodít do Európskej únie a poľovníctva.

Minister Richard Takáč v Ríme aj o problematike potravinového odpadu

30-01-2024
Foto: Minister Richard Takáč v Ríme aj o problematike potravinového odpaduMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč počas zahraničnej pracovnej cesty v Taliansku navštívil sídlo Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), stretol sa s talianskym ministrom pôdohospodárstva, potravinovej suverenity a lesov IT F. Lollobrigidom a otvoril výstavu slovenskej umelkyne upozorňujúcu na problematiku potravinového odpadu.

Štátny tajomník Vnuk v Bruseli: „Je kľúčové, aby návrh Komisie na predĺženie liberalizácie obchodu s Ukrajinou odrážal obavy jednotlivých členských štátov a priniesol riešenia pre stabilizáciu trhu.“

25-01-2024
Foto: Štátny tajomník Vnuk v Bruseli: „Je kľúčové, aby návrh Komisie na predĺženie liberalizácie obchodu s Ukrajinou odrážal obavy jednotlivých členských štátov a priniesol riešenia pre stabilizáciu trhu.“Európski ministri poľnohospodárstva sa stretli v utorok 23. januára v Bruseli na zasadnutí Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (AGRIFISH). Slovensko na rokovaní zastupoval štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Vladimír Vnuk.

Predsedníctvo Slovenska v Európskej regionálnej skupine FAO

17-01-2024
Foto: Predsedníctvo Slovenska v Európskej regionálnej skupine FAOSlovensko je od 1. januára 2024 predsedníckou krajinou v rámci 48 člennej Európskej regionálnej skupiny FAO (European Regional Group - ERG). Polročnému mandátu bude predsedať Stály predstaviteľ SR pri FAO M. Hudec.

Štátny tajomník Vnuk v Prahe: Rozšírenie Iniciatívy Významných lesníckych miest na územie Českej republiky

14-12-2023
Foto: Štátny tajomník Vnuk v Prahe: Rozšírenie Iniciatívy Významných lesníckych miest na územie Českej republikyŠtátny tajomník MPRV SR Vladimír Vnuk spoločne s námestníkom ministra zemědělství ČR Radekom Lančom prevzali záštitu nad slávnostným odhalením 62. významného lesníckeho miesta „Josef Opletal a sídlo česko-slovenských štátnych lesov v Prahe“, ktoré je zároveň prvým významným lesníckym miestom na území Českej republiky.

Slovensko otvorilo diskusiu k dorovnaniu výšky priamych platieb pre našich poľnohospodárov

13-12-2023
Foto: Slovensko otvorilo diskusiu k dorovnaniu výšky priamych platieb pre našich poľnohospodárovV rámci posledného tohtoročného zasadnutia Rady ministrov EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (11.12.), minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč inicioval diskusiu k dorovnaniu priamych platieb pre slovenských poľnohospodárov na úroveň výšky starších členských štátov.
Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood