Facebook Statistics
Značka Kvality
Poľnohospodárstvo

V sekcii nájdete informácie, ktoré sa týkajú pestovania rastlinných komodít - signalizačné, situačné a výhľadové správy, dokumenty vzťahujúce sa na chov hospodárskych zvierat, podmienky pestovania geneticky modifikovaných rastlín či ekologického poľnohospodárstva. Sekcia Vám ponúka informácie o bezpečnosti a označovaní potravín, dôležité informácie pre spotrebiteľov, legislatívu vzťahujúcu sa na jednotlivé potravinárske komodity, biopotraviny, ale aj rôzne štatistické údaje obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami. Záujemcovia tu nájdu pravidlá režimov priamej podpory pre poľnohospodárov v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ.

V Jasnej sa hovorilo o aktuálnych rastlinolekárskych otázkach EÚ

14-10-2016
Foto: V Jasnej sa hovorilo o aktuálnych rastlinolekárskych otázkach EÚV dňoch 11. až 12. októbra 2016 sa v Jasnej v Demänovskej doline konalo v rámci Slovenského predsedníctva v Rade neformálne zasadnutie pracovnej skupiny Európskej komisie pre generálnych riaditeľov a attaché zodpovedných za rastlinolekárske sektory všetkých členských štátov EÚ.

Konferencia POTRAVINY A OBCHOD 2016

12-10-2016
Foto: Konferencia POTRAVINY A OBCHOD 2016Témou bola liberalizácia medzinárodného obchodu a potravinová bezpečnosť ...

Slovensko úspešne doviedlo členské štáty EÚ k dohode o rybných kvótach pre Baltské more

11-10-2016
Foto: Slovensko úspešne doviedlo členské štáty EÚ k dohode o rybných kvótach pre Baltské moreMinisterka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes doviedla k úspešnému koncu rokovania o rybných kvótach pre Baltské more na rok 2017.

Ministerstvo pôdohospodárstva podporuje aktivity zväzov a združení proti nekalým obchodným praktikám

07-10-2016
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR víta iniciatívu Rady pekárov SR v boji proti nekalým obchodným praktikám v potravinovom dodávateľskom reťazci. Ministerstvo zároveň vyzýva ďalšie zväzy a združenia v poľnohospodárstve a potravinárstve, aby aktívne vystupovali proti využívaniu nekalých obchodných praktík v krajine.

Európski farmári : Poľnohospodárstvo potrebuje nové investície do zelenej ekonomiky

07-10-2016
Foto: Európski farmári : Poľnohospodárstvo potrebuje nové investície do zelenej ekonomikyZelený rast a dynamický agropotravinársky trh, to boli hlavné témy kongresu Európskych farmárov COPA-COGECA, ktorý sa konal v Aténach. Rezonovali na ňom okrem témy zelenej ekonomiky aj nové rozvojové impulzy pre európskych poľnohospodárov.

Do projektu podpory prvovýrobcov mlieka sa zapojilo 1 760 chovateľov

26-09-2016
Foto: Do projektu podpory prvovýrobcov mlieka sa zapojilo 1 760 chovateľovDo projektu podpory prvovýrobcov mlieka sa zapojilo 1 760 z celkovo 2 692 chovateľov dojníc na Slovensku. Cieľom strednodobého opatrenia bola stabilizácia mliečneho sektora na Slovensku, podpora zamestnanosti v regiónoch a získanie detailných údajov o chovoch na Slovensku pre nastavenie dlhodobej stratégie zo strany štátu.

Spotreba kozieho a ovčieho mlieka stúpa

23-09-2016
zasadnutie komoditnej radyBratislava, 22. 9. 2016 – Záujem spotrebiteľov o ovčie a kozie produkty sa zvyšuje. Konštatovala to Komoditná rada pre ovce a kozy MPRV SR, ktorej hlavnou témou bola aktuálna situácia v chove oviec a kôz ako aj samotná ich produkcia.

Bez zvýšenia organizovanosti nie je možné posilniť postavenie poľnohospodárov, ani vyriešiť mliečnu krízu

20-09-2016
Experti Európskej únie sa zišli na stretnutí k situácii na trhu s mliekom. Poukázali na potrebu zvýšenia organizovanosti v sektore. Bez toho je šanca na zlepšenie podmienok postavenia poľnohospodárov v reťazci veľmi malá.

Pestovanie maku siateho

14-09-2016
a zákonné požiadavky narábania s makovou slamou

V Bratislave sa hovorilo o posilnení postavenia regiónov v rámci Spoločnej rybárskej politiky

09-09-2016
Foto: V Bratislave sa hovorilo o posilnení postavenia regiónov v rámci Spoločnej rybárskej politikyV dňoch 7. až 9. septembra 2016 sa v Bratislave konalo v rámci neformálnych podujatí počas Slovenského predsedníctva v Rade EÚ (ďalej len SK PRES) stretnutie generálnych riaditeľov a attaché pre rybné hospodárstvo všetkých členských štátov EÚ...

Infekčná anémia koní

26-08-2016
MPRV SR 26.8.2016 - Dňa 27.7.2016 bolo laboratórnym vyšetrením na Slovensku prvýkrát potvrdené primárne ohnisko infekčnej anémie koní. Najväčším rizikom sú neregistrované kone z neregistrovaných chovov s neznámym statusom zdravia (nevyšetrené zvieratá), čo sa potvrdilo aj pri tomto prípade.

Šampiónka holštajnského popoludnia je už známa

17-08-2016
Foto: Šampiónka holštajnského popoludnia je už známaDeň pred slávnostným otvorením 11. národnej výstavy hospodárskych zvierat sa konalo Holštajnské popoludnie, ktoré usporiadala Slovenská holsteinská asociácia. Na podujatí sa prezentovalo 10 chovateľov celkovo 31 zvierat, ktoré súťažili v 4 kategóriách.

Ministerstvo pôdohospodárstva už spustilo projekt podpory prvovýrobcov mlieka

03-08-2016
Foto: Ministerstvo pôdohospodárstva už spustilo projekt podpory prvovýrobcov mliekaBratislava, 3. 8. 2016 – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) spustilo opatrenie na zabezpečenie chovu dojníc a prvovýroby mlieka na Slovensku. Jeho cieľom je stabilizácia mliečneho sektora na Slovensku a podpora zamestnanosti v regiónoch.
Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood