Sekcia poľnohospodárstva a služieb

Celoslovenské dni poľa

04-06-2014
Zástupcovia 130 subjektov podnikajúcich v agrosektore sa stretli na 3. ročníku Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky.
viac informácií

Podnikateľská misia

04-06-2014
Potvrdenie dobrej spolupráce medzi Slovenskom a Bieloruskom, nadviazanie nových tém pre ďalšiu možnú spoluprácu v rôznych oblastiach záujmu v rámci obchodných inovatívnych projektov, boli hlavným cieľom podnikateľskej misie.
viac informácií


Výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa príspevkovej organizácie Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

03-06-2014
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyhlasuje výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa príspevkovej organizácie Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum
viac informácií


Zákon č. 140/2014 Z. z.

02-06-2014
o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku a o zmene a doplnení niektorých zákonov
viac informácií


Prvé chovateľské dni ošípaných

02-06-2014
Kolekcie ošípaných, stánky s chovateľskými potrebami a mäsovými výrobkami, mali návštevníci možnosť vidieť na podujatí prvých chovateľských dní ošípaných, ktoré sa konali cez víkend v areáli nitrianskeho Agrokomplexu.
viac informácií

Deň poľa obilnín, jačmeňa a sladu

02-06-2014
V priebehu víkendu sa zišli slovenskí pestovatelia na Dni poľa obilnín a Dni jačmeňa a sladu v priestoroch Istropol Solary, a.s. za účelom prezentovania slovenskej odrody vypestovanej na našich poliach pre slovenské produkty.
viac informácií


Najlepší slovenskí poľnohospodári

30-05-2014
Slovensko spoznalo najlepších. Pri príležitosti 10. ročníka súťaže Naj slovenský chov a NAJ naše pole a súčasne 5. ročníka ankety o NAJ Agromanažéra sa v prostredí oponického kaštieľa stretlo vyše 200 poľnohospodárov a zástupcov obchodných firiem podnikajúcich v agrosektore, aby sa dozvedeli mená najúspešnejších subjektov.
viac informácií