Sekcia poľnohospodárstva a služieb

Pozvánka

01-06-2015
Zväz chovateľov oviec a kôz pripravuje na 14.6. už VII. ročník celoslovenských ovčiarskych slávností Ovenálie 2015.
viac informácií

Podpora ovčiarstva sa rozvíja aj na území Žilinského kraja

01-06-2015
(Bratislava 1. jún 2015) Ovčiarstvo sa v Žilinskej župe spája s dlhodobou tradíciou a rozvíja sa aj vďaka podpore krajskej samosprávy. „Chov oviec sa priamo hodí do hornatého prostredia v Žilinskom kraji, ktorý bol už historicky prispôsobený na túto činnosť a teší ma, že sa nám darí aj v dnešnej dobe rozvíjať ovčiarske tradície.
viac informácií

Šéf agrorezortu Ľubomír Jahnátek rokoval s generálnym riaditeľom DG SANTE Ladislavom Mikom

29-05-2015
(Bratislava 29. mája 2015) Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek sa pracovne stretol s generálnym riaditeľom DG SANTE Ladislavom Mikom. Cieľom rokovania bolo hodnotenie doterajšej spolupráce ministerstva s riaditeľstvom, ktoré je zodpovedné za bezpečnosť potravín, ich kontrolu a vysledovateľnosť z farmy na stôl, ako aj za zdravie a ochranu spotrebiteľa.
viac informáciíSviatok lesníkov - minister Ľubomír Jahnátek ocenil horára roka

29-05-2015
Počas svojho dnešného pracovného výjazdu ocenil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek pri príležitosti 11. ročníka Memoriálu J.D. Matejovie najlepšieho horára roka.

viac informácií


Pesticídy a včely - výzva k zberu dát

28-05-2015
Národný kontaktný bod EFSA v SR si Vás dovoľuje informovať o zverejnení tlačovej správy Úradu EFSA týkajúcej sa výzvy k podaniu aktuálnych informácií, ktoré sa týkajú hodnotenia rizika pre včely v súvislosti s aplikáciou troch neonikotínoidových pesticídov.
viac informácií

8. vedecká konferencia: Mladí vedci – Bezpečnosť potravinového reťazca

28-05-2015
Národný kontaktný bod (NKB) pre vedeckú a technickú spoluprácu s EFSA (MPRV SR) organizuje v spolupráci so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre VIII. VEDECKÚ KONFERENCIU „Mladí vedci – bezpečnosť potravinového reťazca“, ktorá sa uskutoční v dňoch 12. – 13. novembra 2015 v Nitre.
viac informácií