Facebook Statistics
Značka Kvality

Tlačové správy

Vďaka slovenským lesom vzniká firma zamestnávajúca ľudí v regióne s menej dostupnými pracovnými príležitosťami

03-05-2023

Zástupcovia agrorezortu sa dnes zúčastnili slávnostného otvorenia firmy Smart wood Slovakia, s.r.o. ktorá je svetovým lídrom vo výrobe drevených potravinárskych produktov. Štátny podnik LESY SR, ktorý je rezortnou organizáciou  Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR je strategickým partnerom a významným dodávateľom dreva s PEFC certifikátom vo forme bukovej guľatiny.

Certifikované drevo sa získava spôsobom zohľadňujúcim trvalo udržateľné obhospodarovanie lesov. To znamená, že produkcia takéhoto dreva dodržiava najvyššie ekologické, sociálne a etické štandardy.  Zákazníkom a spotrebiteľom pomáha identifikovať výrobky z neho tzv. ekoznačka.

Smart Wood Slovakia, s.r.o. vyrábajúca drievka do nanukov, miešadlá do kávy a špízové špajle zamestnáva v Košickom kraji v regióne medzi Michalovcami a Humenným v meste Strážske, kde vznikla, 53 zamestnancov a plánuje ich počet v najbližších rokoch zdvojnásobiť. Vedľajším výrobným produktom sú drevené bukové brikety.

Primátor mesta Strážske Patrik Magdoško príchod spoločnosti oceňuje: ,,Pre náš región je príchod každej spoločnosti, ktorá znamená pracovnú príležitosť pre obyvateľov Zemplína obrovským prínosom. Zároveň je výroba ekologická, využíva potenciál a zdroje z lesov nášho regiónu, čo ešte znásobuje pridanú hodnotu pre naše mesto, ktoré má veľmi negatívne skúsenosti s priemyselným znečistením ešte z bývalej éry.“ 


Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood