Facebook Statistics
Značka Kvality

Aktuality

M. Kováč navštívil Grécko a Severné Macedónsko

09-09-2022

Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martin Kováč sa spolu s delegáciou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej zúčastnil 5.-7. septembra 2022 oficiálnych návštev v Grécku a Severnom Macedónsku.

V Aténach sa stretol s generálnym tajomníkom lesníctva Ministerstva energetiky a životného prostredia Grécka, Prof. Konstantinom Aravossisom, ktorému predstavil štúdiu pre obnovu poškodenej krajiny Grécka na vybraných územiach regiónu Atika. Absolvoval taktiež odbornú prednášku o riešení problémov klimatických zmien a Koncepte uhlíkovej a vodnej banky krajiny počas stretnutia na Inštitúte stredomorských a lesných ekosystémov v Aténach.

Stretnutie potvrdilo narastajúcu vzájomnú spoluprácu Grécka a Slovenska v oblasti lesného hospodárstva, vodozádržných opatrení a zdieľania skúseností. Spolu s námestníkom ministra zahraničných vecí Helénskej republiky pre ekonomickú diplomaciu Konstantinosom Fragogiannisom otvorili podnikateľské fórum k zelenej transformácii - Green Growth Business Forum organizované Veľvyslanectvom SR v Aténach v spolupráci s OPK Atény, Enterprise Greece a SARIO. Súčasťou programu bola aj účasť na bilaterálnom stretnutí štátnej tajomníčky Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brockovej s námestníkom ministra zahraničných vecí Helénskej republiky pre ekonomickú diplomaciu Konstantinosom Fragogiannisom.

V Severnom Macedónsku sa štátny tajomník zúčastnil stretnutí prezidentky s prezidentom Stevom Pendarovskim a premiérom Dimitarom Kovačevskim. Hlavnými témami boli energetická kríza a prístupový proces do EÚ.


Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood