Facebook Statistics
Preskočiť na obsah...

Nepodložené MÝTY v súvislosti s pandémiou COVID-19

24-03-2020

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v súvislosti s pandémiou COVID-19 spôsobenou koronavírusom SARS-CoV-2, vyvracia viaceré nepodložené MÝTY.

Vo svojich odpovediach WHO, okrem iného, uvádza:

Nový koronavírus NEMÔŽE byť prenášaný uštipnutím komára.

Neexistujú žiadne informácie ani dôkazy, ktoré by naznačovali, že nový koronavírus by mohli prenášať komáre. Nový koronavírus je respiračný vírus, ktorý sa šíri predovšetkým prostredníctvom kvapôčok vytvorených pri kašli alebo kýchaní infikovanou osobou alebo kvapôčkami slín či výtoku z nosa. Aby ste sa ochránili, často si ruky čistite čistiacim gélom na báze alkoholu alebo si ich umývajte mydlom a vodou. Vyvarujte sa aj úzkeho kontaktu s každým, kto kašle a kýcha.

Zdroj obr.: WHO

Sú sušiče rúk účinné pri zabíjaní nového koronavírusu?

Nie. Sušiče rúk nie sú účinné pri zabíjaní vírusu SARS-CoV-2. Aby ste sa ochránili pred novým koronavírusom, často si ruky čistite čistiacim gélom na báze alkoholu alebo si ich  umývajte mydlom a vodou. Ruky si po vyčistení dôkladne osušte pomocou papierových utierok alebo sušiča teplého vzduchu.

Zdroj obr.: WHO

Môže nový koronavírus zabiť ultrafialová dezinfekčná lampa?

UV lampy by sa nemali používať na sterilizáciu rúk alebo iných oblastí pokožky, pretože UV žiarenie môže spôsobiť podráždenie pokožky.

Zdroj obr.: WHO

Všetky odpovede WHO nájdete na webovej stránke WHO.​