Facebook Statistics
Značka Kvality

Tlačové správy

Pokračovanie konferencie „Atraktívnejší vidiek II“ bude už začiatkom júna v Trenčíne

02-06-2023
Foto: Pokračovanie konferencie „Atraktívnejší vidiek II“ bude už začiatkom júna v TrenčíneAgrorezort pokračuje v sérii konferencií zameraných na podporu dialógu v oblasti rozvoja vidieka. Vo štvrtok 8. júna 2023, od 9.00 h sa v budove Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja uskutoční v poradí druhá konferencia, ktorú spolu s MPRV SR organizuje Vidiecky parlament (VIPA), Národná sieť rozvoja vidieka SR, Inštitút znalostného pôdohospodárstva a inovácií (IZPI), Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (SPU).

Minister Bíreš v Bruseli žiadal o predĺženie dohody o obmedzení dovozu ukrajinskej poľnohospodárskej produkcie a urýchlené poskytnutie finančnej pomoci pre Slovensko

31-05-2023
Foto: Minister Bíreš v Bruseli žiadal o predĺženie dohody o obmedzení dovozu ukrajinskej poľnohospodárskej produkcie a urýchlené poskytnutie finančnej pomoci pre SlovenskoTéma dovozov poľnohospodárskej produkcie dominovala aj májovému zasadnutiu Rady ministrov, ktorého sa v utorok (30. 5. 2023) premiérovo zúčastnil novovymenovaný minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR prof. Jozef Bíreš.

Slovenský pozemkový fond povedie Henrich Haščák

31-05-2023
Foto: Slovenský pozemkový fond povedie Henrich HaščákSlovenský pozemkový fond (SPF) bude od 1. júna 2023 viesť Henrich Haščák. Vláda SR na svojom dnešnom zasadnutí zároveň odvolala z funkcie doterajšieho generálneho riaditeľa (GR SPF) Jána Marosza a Henricha Haščáka z pozície štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR).

Verejný odpočet organizácií MPRV SR

22-05-2023
Foto: Verejný odpočet organizácií MPRV SRMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) informuje o konaní verejného odpočtu rezortných organizácií za rok 2022. Ide o príspevkové a rozpočtové inštitúcie v gescii MPRV SR.

Slovensko prispieva k plneniu Strategického plánu pre lesy OSN aj podporou mimoprodukčných funkcií lesov

19-05-2023
Foto: Slovensko prispieva k plneniu Strategického plánu pre lesy OSN aj podporou mimoprodukčných funkcií lesovV New Yorku sa minulý týždeň skončilo osemnáste zasadnutie Fóra o lesoch Organizácie Spojených národov (UNFF 18). V rámci technických rokovaní prezentovali členské krajiny OSN svoje aktivity, ktoré realizujú pri plnení Strategického plánu OSN pre lesy. Strategickým cieľom tohto plánu je zastavenie úbytku výmery a degradácie svetových lesov a podpora ich udržateľného využívania do roku 2030.

Agrorezort povedie profesor Jozef Bíreš

15-05-2023
Foto: Agrorezort povedie profesor Jozef BírešPrezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes vymenovala Jozefa Bíreša za ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Ten sa týmto stáva členom úradníckej vlády pod vedením Ľudovíta Ódora. Vládou odborníkov nahradila prezidentka SR Zuzana Čaputová dočasne poverený kabinet E. Hegera.

Odpočet činnosti ministra Vlčana od nástupu do funkcie

15-05-2023
Foto: Odpočet činnosti ministra Vlčana od nástupu do funkcieSamuel Vlčan bol do funkcie ministra vymenovaný 8. júna 2021. Rezort prevzal po predchodcovi Jánovi Mičovskom. Najväčšou výzvou bola v tom čase opätovná akreditácia Pôdohospodárskej platobnej agentúry a príprava Strategického plánu Spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2023 – 2027. Počas výkonu funkcie bolo potrebné zvládnuť náležitosti, ktoré priniesla reforma národných parkov, či riešiť následky vojny na Ukrajine v podobe obrovského nárastu výrobných vstupov a extrémnej potravinovej inflácie.

Medzinárodná odborná konferencia o budúcnosti lesného hospodárstva priniesla užitočné závery

04-05-2023
Foto: Medzinárodná odborná konferencia o budúcnosti lesného hospodárstva priniesla užitočné záveryMedzinárodná odborná konferencia ,,ZASAHOVAŤ ČI NEZASAHOVAŤ DO LESOV?" s účasťou expertov na lesné hospodárstvo a pestovanie lesa z Rakúska, Talianska, ako aj slovenských odborníkov z radov lesníkov, akademickej obce a ochranárskych autorít celý deň na výstavisku agrokomplex v Nitre hľadali odpoveď na otázku, či bude prínosnejšie pre našu spoločnosť a budúcnosť Slovenska, ak človek bude alebo nebude zasahovať do lesov. Konferenciu zorganizovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s Národným lesníckym centrom.

Minister Samuel Vlčan vymenoval generálneho riaditeľa Inštitútu znalostného pôdohospodárstva a inovácií

04-05-2023
Foto: Minister Samuel Vlčan vymenoval generálneho riaditeľa Inštitútu znalostného pôdohospodárstva a inováciíMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Samuel Vlčan dnes vymenoval a uviedol do funkcie nového generálneho riaditeľa Inštitútu znalostného pôdohospodárstva a inovácií (IZPI) Ing. Tibora Kőszeghyho, MPH.

EK potvrdila zákaz dovozu niektorých produktov z Ukrajiny

03-05-2023
Foto: EK potvrdila zákaz dovozu niektorých produktov z UkrajinyMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) víta rýchlosť reakcie EÚ pri riešení situácie v súvislosti s dovozom obilia a potravín z Ukrajiny. Preto dnes vláda SR schválila zmenu uznesenia  č. 187 zo 17. apríla 2023. Návrh na rokovanie predložil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan.

Vďaka slovenským lesom vzniká firma zamestnávajúca ľudí v regióne s menej dostupnými pracovnými príležitosťami

03-05-2023
Foto: Vďaka slovenským lesom vzniká firma zamestnávajúca ľudí v regióne s menej dostupnými pracovnými príležitosťamiZástupcovia agrorezortu sa dnes zúčastnili slávnostného otvorenia firmy Smart wood Slovakia, s.r.o. ktorá je svetovým lídrom vo výrobe drevených potravinárskych produktov. Štátny podnik LESY SR, ktorý je rezortnou organizáciou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR je strategickým partnerom a významným dodávateľom dreva s PEFC certifikátom vo forme bukovej guľatiny.

V Bratislave sa stretli experti na lesný reprodukčný materiál

03-05-2023
Foto: V Bratislave sa stretli experti na lesný reprodukčný materiálV dňoch 25. – 27. apríla 2023 sa v Bratislave stretli experti z členských krajín OECD a EÚ, aby spoločne diskutovali o problematike lesného reprodukčného materiálu. Zasadnutie OECD a EÚ organizovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s Národným lesníckym centrom a štátnym podnikom Lesy SR.

Krátke odbytové reťazce významne pomôžu zásobovaniu jedální potravinami od slovenských výrobcov

28-04-2023
Foto: Krátke odbytové reťazce významne pomôžu zásobovaniu jedální potravinami od slovenských výrobcovV prípade, že Národná rada Slovenskej republiky schváli návrh zákona poslanca Patricka Linharta, už na jeseň môžu vzniknúť tzv. krátke odbytové reťazce. Cieľom návrhu je vytvorenie a podpora systému na zabezpečenie dodávky slovenských lokálnych poľnohospodárskych a potravinárskych produktov do jedální sociálnych zariadení a škôl.

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood