Facebook Statistics
Značka Kvality

Tlačové správy

Minister Takáč: Vďaka obrovskému úsiliu sa nám a PPA podarilo problém s priamymi platbami úspešne vyriešiť do konca júna. Opozícia strašila zbytočne!

08-07-2024
Foto: Minister Takáč: Vďaka obrovskému úsiliu sa nám a PPA podarilo problém s priamymi platbami úspešne vyriešiť do konca júna. Opozícia strašila zbytočne!Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatili poľnohospodárom do 30. júna 2024 prostriedky v objeme 96,8 % z balíka Priamych podpôr. Minister Richard Takáč a generálny riaditeľ PPA Marek Čepko potvrdili aj to, že Slovenská republika neplatí sankcie.

Vláda rozšírila možnosti bezodplatných prevodov štátnych pozemkov na samosprávy

20-06-2024
Foto: Vláda rozšírila možnosti bezodplatných prevodov štátnych pozemkov na samosprávyPozemky pod verejnoprospešnými stavbami štát bezodplatne prevedie na samosprávy. Vláda Slovenskej republiky dnes na svojom výjazdovom rokovaní schválila návrh zákona o pozemkových úpravách z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.

Minister Takáč: Lykožrútová kalamita sa vyšetruje a po zlyhaniach predchádzajúcich vedení konečne aj efektívne odstraňuje. Zároveň sa nad Čiernym Balogom budujú vodozádržné opatrenia

18-06-2024
(zľava: Slavko Pankuch, Jozef Smatana, Richard Takáč, Tibor Menyhart, Ján Mizerák)Polícia začala trestné stíhanie pre neriešenie lykožrútovej kalamity na Horehroní, ktorá sa medzičasom rozšírila na dva ďalšie okresy. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč na dnešnej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici potvrdil, že sa začalo s intenzívnym spracúvaním kalamity, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu lykožrúta, ako aj s budovaním vodozádržných opatrení na ochranu obyvateľov Čierneho Balogu.

PPA: Mimoriadna štátna pomoc na podporu slovenských potravín už má svojich prijímateľov

17-06-2024
Foto: PPA: Mimoriadna štátna pomoc na podporu slovenských potravín už má svojich prijímateľovPôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyhodnotila žiadosti o štátnu pomoc v rámci podpory poľnohospodárskej prvovýroby a akvakultúry. Oproti pôvodne plánovaným
8 miliónom bola suma, v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) farmárom navýšená na takmer 13 miliónov. Aktuálne sú zeleninárom, ovocinárom, vinohradníkom, pestovateľom zemiakov, kukurice, strukovín či byliniek, podnikateľom v akvakultúre a poľnohospodárom so zakrytým plochami zasielané zmluvy.

Zasadnutie Zmiešanej komisie Slovenskej republiky a Maďarska pre otázky poľnohospodárskej, veterinárnej a fytosanitárnej starostlivosti

14-06-2024
Foto: Zasadnutie Zmiešanej komisie Slovenskej republiky a Maďarska pre otázky poľnohospodárskej, veterinárnej a fytosanitárnej starostlivostiDňa 12. júna 2024 sa v Budapešti na pôde Ministerstva pôdohospodárstva Maďarska uskutočnilo zasadnutie Zmiešanej komisie Slovenskej republiky a Maďarska pre otázky poľnohospodárskej, veterinárnej a fytosanitárnej starostlivosti (ďalej len „Komisia“). Spoločné zasadnutie bolo realizované z iniciatívy štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva HU Zsolta Feldmana, ako spolupredsedu maďarskej časti zmiešanej komisie.

Tlačová správa – zmeny v identifikácii a registrácii prežúvavcov a ošípaných

12-06-2024
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje chovateľov hovädzieho dobytka, oviec, kôz a ošípaných na blížiaci sa termín účinnosti noviel vykonávacích predpisov zákona o veterinárnej starostlivosti v oblasti identifikácie a registrácie zvierat,...

Minister Takáč: Dávame viac peňazí na kvalitné slovenské potraviny

10-06-2024
Zľava Jozef Šumichrast, predseda Zemiakarského a zeleninárskeho zväzu SR, Richard Takáč, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Róbert Kovács, predseda Zväzu pestovateľov cukrovej repy a Marián Varga, predseda Ovocinárskej únie  Autor foto:  MPRV SRPotravinovú sebestačnosť a produkciu zdravých slovenských potravín podporí Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky navýšením podpory o 5,5 milióna eur. Na dnešnej tlačovej konferencii to potvrdil minister Richard Takáč.

Odvodové úľavy pre poľnohospodárov sú predĺžené do konca roka

05-06-2024
Foto: Odvodové úľavy pre poľnohospodárov sú predĺžené do konca rokaPredĺženie odvodovej úľavy ušetrí poľnohospodárom asi 18 miliónov eur. Informovali o tom na dnešnej tlačovej konferencii minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Richard Takáč a minister práce sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš.

Slovenskí vinári a vinohradníci majú plnú podporu vlády

04-06-2024
Foto: Slovenskí vinári a vinohradníci majú plnú podporu vládyMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Richard Takáč a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár dnes slávnostne podpísali memorandum o spolupráci v oblasti podpory a propagácie vinohradníckeho a vinárskeho sektora so zástupcami stavovských organizácií - Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska, Cechu vinohradníkov a vinárov Slovenska, občianskeho združenia Autentista Slovakia a občianskeho združenia Tokaj Regnum.

Žiadosti o priame platby môžu poľnohospodári podávať do konca mája bez sankcie

15-05-2024
Foto: Žiadosti o priame platby môžu poľnohospodári podávať do konca mája bez sankcieVláda SR dnes na výjazdovom rokovaní schválila návrh Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, podľa ktorého môžu poľnohospodári podávať žiadosti o priame platby v kampani 2024 až do konca mája bez sankcie.

Minister Richard Takáč: Podávame trestné oznámenie v súvislosti so šírením lykožrútovej kalamity

15-05-2024
Foto: Minister Richard Takáč: Podávame trestné oznámenie v súvislosti so šírením lykožrútovej kalamityNa dnešnej tlačovej konferencii minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč a predseda výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie NR SR Rudolf Huliak oznámili, že podávajú trestné oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu, najmä z ohrozenia a poškodenia životného prostredia v súvislosti s podkôrnikovou kalamitou na Horehroní. Mimoriadna situácia sa z okresu Brezno rozšírila už aj do okresov Detva a Revúca. Škody sú zatiaľ nevyčísliteľné.

Zákon o ochrane prírody a krajiny pomôže poľnohospodárom a prispeje k potravinovej sebestačnosti Slovenska

07-05-2024
Foto: Zákon o ochrane prírody a krajiny pomôže poľnohospodárom a prispeje k potravinovej sebestačnosti SlovenskaMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč na dnešnej tlačovej konferencii s ministrom životného prostredia SR Tomášom Tarabom, podpredsedom Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Miroslavom Štefčekom a miestnymi poľnohospodármi vyjadril podporu vládnej novele zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorá výrazne pomôže poľnohospodárom.

Vláda SR na výjazdovom rokovaní schválila pomoc pre agrosektor

24-04-2024
Foto: Vláda SR na výjazdovom rokovaní schválila pomoc pre agrosektorPredchádzajúce vlády Matoviča, Hegera a Ódora spôsobili závažné problémy v Pôdohospodárskej platobnej agentúre pri vyplácaní priamych platieb. Na aktuálnu situáciu v sektore pôdohospodárstva preto reaguje vláda SR, ktorá na svojom stredajšom výjazdovom rokovaní v Dolnej Krupej farmárom uznesením garantovala, že financie, ktoré im patria určite dostanú a tiež deklarovala, že poľnohospodárom nehrozia sankcie za nesplatenie úverov a leasingov. Predseda vlády Robert Fico a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč predstavili aj päť pilierov pomoci pre slovenských poľnohospodárov.

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood