Facebook Statistics

Archív tlačových správ

Ministerstvo pôdohospodárstva naštartovalo čerpanie eurofondov, a realizuje ich transparentne a odborne

20-01-2017

Reakcia na medializovanú tlačovú konferenciu strany Sloboda a Solidarita: Slovensko po dvoch rokoch od štartu čerpalo eurofondy z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na úrovni menej ako jedno percento. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) od marca zásadným spôsobom reštartovalo fungovanie celého operačného programu. Od začiatku novembra spustilo šesť eurofondových výziev v hodnote 416 miliónov eur.

Do štartu čerpania IROP vložilo MPRV SR maximum síl a podarilo sa mu dobehnúť niekoľkoročné meškanie aj vďaka profesionalite celého tímu, ktorý sa na tom podieľal. Kritika práce ľudí na ministerstve zo strany SaS je teda absolútne neoprávnená, nekompetentná a dehonestuje kvalitnú prácu štátnych úradníkov. Na novej výzve na podporu materských škôl spoločnosť Delloitte vôbec nepracovala.

Na MPRV SR zároveň nedochádza k žiadnemu konfliktu záujmov. Generálny riaditeľ sekcie programov rozvoja vidieka MPRV SR bol vybraný Marek Mitošinka, ako špičkový odborník s 15-ročnými skúsenosti v oblasti eurofondov. Aj vďaka jeho odbornosti a skúsenostiam zo súkromného sektora dokázal za niekoľko mesiacov kompletne naštartovať celý operačný program. V konflikte záujmov nijako nie je a nikdy ani nebol. Na výbere firmy Deloitte sa nijako nepodieľal, obstarávanie realizovalo Ministerstvo vnútra v roku 2014. Rezort pôdohospodárstva  tak túto zmluvu už zdedil z minulosti.Agromapy
EÚ-štrukturálne a investičné fondy
OPKZP 2014-2020

Značka kvality
IROP
PRV SR 2014 - 2020
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2020
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood