Facebook Statistics
Poľnohospodárstvo

V sekcii nájdete informácie, ktoré sa týkajú pestovania rastlinných komodít - signalizačné, situačné a výhľadové správy, dokumenty vzťahujúce sa na chov hospodárskych zvierat, podmienky pestovania geneticky modifikovaných rastlín či ekologického poľnohospodárstva. Sekcia Vám ponúka informácie o bezpečnosti a označovaní potravín, dôležité informácie pre spotrebiteľov, legislatívu vzťahujúcu sa na jednotlivé potravinárske komodity, biopotraviny, ale aj rôzne štatistické údaje obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami. Záujemcovia tu nájdu pravidlá režimov priamej podpory pre poľnohospodárov v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ.

Ministerstvo pôdohospodárstva sa ostro ohradzuje voči zavádzajúcim tvrdeniam Ľubomíra Jahnátka vo veci kontroly NKÚ v Pôdohospodárskej platobnej agentúre

22-12-2016
Vedenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) aj Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) sa striktne ohradzujú voči zavádzajúcim tvrdeniam bývalého ministra Ľubomíra Jahnátka vo veci auditu Najvyššieho kontrolného úrad SR v PPA.

Podpora mladých, malých a rodinných farmárov a výrobcov je jednou z ciest ako oživiť poľnohospodárstvo a vidiek na Slovensku

06-12-2016
Podpora malých, mladých a rodinných farmárov, ale aj drobných výrobcov potravín, bola téma cyklu konferencií zameraných na inovácie ich produkcie a výrobkov. Nechýbali praktické kurzy moderných výrobných postupov a zvyšovania bezpečnosti tradičných farmárskych produktov, ako aj správne nastavenie ich obchodnej a marketingovej stratégie.


Slováci doviedli Európu ku kompromisu: Dohoda o kvótach pre hlbokomorský rybolov bola po rokoch schválená jednohlasne všetkými členskými krajinami

15-11-2016
Foto: Slováci doviedli Európu ku kompromisu: Dohoda o kvótach pre hlbokomorský rybolov bola po rokoch schválená jednohlasne všetkými členskými krajinamiSlovenská agrárna diplomacia dosiahla ďalší významný úspech. Na pondelkovom rokovaní pod vedením ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriely Matečnej prvýkrát po šiestich rokoch Rada ministrov pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo schválila kvóty pre hlbokomorský rybolov jednohlasne. Ministri sa okrem toho zaoberali aj nákazami zvierat a vtáčou chrípkou.

Ministerstvo pôdohospodárstva a Štátna veterinárna a potravinová správa preventívne kontrolujú vzorky kvôli vtáčej chrípke v Maďarsku

09-11-2016
Na juhu Maďarska v Békešskej župe objavili minulý týždeň nákazu vtáčou chrípkou. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou preventívne odoberajú vzorky a realizuje kontroly aj na Slovensku. Nákaza u nás preukázaná nebola.

V Jasnej sa hovorilo o aktuálnych rastlinolekárskych otázkach EÚ

14-10-2016
Foto: V Jasnej sa hovorilo o aktuálnych rastlinolekárskych otázkach EÚV dňoch 11. až 12. októbra 2016 sa v Jasnej v Demänovskej doline konalo v rámci Slovenského predsedníctva v Rade neformálne zasadnutie pracovnej skupiny Európskej komisie pre generálnych riaditeľov a attaché zodpovedných za rastlinolekárske sektory všetkých členských štátov EÚ.

Konferencia POTRAVINY A OBCHOD 2016

12-10-2016
Foto: Konferencia POTRAVINY A OBCHOD 2016Témou bola liberalizácia medzinárodného obchodu a potravinová bezpečnosť ...

Slovensko úspešne doviedlo členské štáty EÚ k dohode o rybných kvótach pre Baltské more

11-10-2016
Foto: Slovensko úspešne doviedlo členské štáty EÚ k dohode o rybných kvótach pre Baltské moreMinisterka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes doviedla k úspešnému koncu rokovania o rybných kvótach pre Baltské more na rok 2017.

Ministerstvo pôdohospodárstva podporuje aktivity zväzov a združení proti nekalým obchodným praktikám

07-10-2016
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR víta iniciatívu Rady pekárov SR v boji proti nekalým obchodným praktikám v potravinovom dodávateľskom reťazci. Ministerstvo zároveň vyzýva ďalšie zväzy a združenia v poľnohospodárstve a potravinárstve, aby aktívne vystupovali proti využívaniu nekalých obchodných praktík v krajine.

Európski farmári : Poľnohospodárstvo potrebuje nové investície do zelenej ekonomiky

07-10-2016
Foto: Európski farmári : Poľnohospodárstvo potrebuje nové investície do zelenej ekonomikyZelený rast a dynamický agropotravinársky trh, to boli hlavné témy kongresu Európskych farmárov COPA-COGECA, ktorý sa konal v Aténach. Rezonovali na ňom okrem témy zelenej ekonomiky aj nové rozvojové impulzy pre európskych poľnohospodárov.

Do projektu podpory prvovýrobcov mlieka sa zapojilo 1 760 chovateľov

26-09-2016
Foto: Do projektu podpory prvovýrobcov mlieka sa zapojilo 1 760 chovateľovDo projektu podpory prvovýrobcov mlieka sa zapojilo 1 760 z celkovo 2 692 chovateľov dojníc na Slovensku. Cieľom strednodobého opatrenia bola stabilizácia mliečneho sektora na Slovensku, podpora zamestnanosti v regiónoch a získanie detailných údajov o chovoch na Slovensku pre nastavenie dlhodobej stratégie zo strany štátu.

Spotreba kozieho a ovčieho mlieka stúpa

23-09-2016
zasadnutie komoditnej radyBratislava, 22. 9. 2016 – Záujem spotrebiteľov o ovčie a kozie produkty sa zvyšuje. Konštatovala to Komoditná rada pre ovce a kozy MPRV SR, ktorej hlavnou témou bola aktuálna situácia v chove oviec a kôz ako aj samotná ich produkcia.

Bez zvýšenia organizovanosti nie je možné posilniť postavenie poľnohospodárov, ani vyriešiť mliečnu krízu

20-09-2016
Experti Európskej únie sa zišli na stretnutí k situácii na trhu s mliekom. Poukázali na potrebu zvýšenia organizovanosti v sektore. Bez toho je šanca na zlepšenie podmienok postavenia poľnohospodárov v reťazci veľmi malá.
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood