Facebook Statistics
Značka Kvality

Predbežná informácia

03-04-2017
(podľa § 9 zákona č. 400/2015 Z. z. o tvorbe právnych predpisov a o Zbierke zákonov Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov)

Ministerka Gabriela Matečná sa kvôli mäsovému škandálu stretla s brazílskym veľvyslancom

29-03-2017
Foto: Ministerka Gabriela Matečná sa kvôli mäsovému škandálu stretla s brazílskym veľvyslancomMinisterka Gabriela Matečná sa dnes na pôde rezortu stretla s brazílskym veľvyslancom v SR Luísom Balduinom. Ministerka sa ho pýtala na príčiny kauzy a riziká pre slovenského spotrebiteľa. Hovorili aj o výsledkoch testov na Slovensku, ktoré potvrdili 17 nevyhovujúcich brazílskych mäsových produktov.

Veterinári rozbehli po celom Slovensku rozsiahle kontroly brazílskeho mäsa

21-03-2017
Foto: Veterinári rozbehli po celom Slovensku rozsiahle kontroly brazílskeho mäsaMinisterstvo odštartovalo prostredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS SR) veľké kontroly zamerané na všetky živočíšne produkty vyrobené v Brazílii predávané na Slovenku. Dôvodom je vážne podozrenie z veľkých podvodov na mäse dovážanom do Európskej únie, ktoré bolo spracované po záruke a napadnuté salmonelózou.

Ministerka predstavila v Bruseli výsledky testov dvojakej kvality potravín

08-03-2017
Foto: Ministerka predstavila v Bruseli výsledky testov dvojakej kvality potravínMinisterka Gabriela Matečná dnes na zasadnutí Rady ministrov pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo EÚ predstavila výsledky testu dvojitej kvality potravín.

Výsledkom spolupráce ministerstva pôdohospodárstva a reťazca LIDL bude zvýšenie podielu slovenských potravín

08-03-2017
Foto: Výsledkom spolupráce ministerstva pôdohospodárstva a reťazca LIDL bude zvýšenie podielu slovenských potravínVäčší podiel slovenských potravín a zintezívnenie in-out akcií. To je výsledok rokovaní medzi naším ministerstvom a obchodným reťazcom LIDL.

Potvrdené: Tie isté výrobky majú na Slovensku a v Rakúsku iné zloženie

14-02-2017
Foto: Potvrdené: Tie isté výrobky majú na Slovensku a v Rakúsku iné zloženieTá istá značka, ten istý výrobok, ale iné zloženie. Takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že v Rakúsku sú rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku.

Menej cukru, viac ovocia! Slovenské džemy získali výnimku

03-02-2017
Foto: Menej cukru, viac ovocia! Slovenské džemy získali výnimkuBratislava, 3. február 2017 – Slovenskí spotrebitelia nájdu od februára na pultoch slovenské džemy a extradžemy s nižším množstvom cukru ako doteraz. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyjednalo pre slovenských producentov výnimku u Európskej komisie ...

Tlačová správa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky k vývoju priemerných mesačných spotrebiteľských cien vybraných potravín v roku 2016

24-01-2017
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky dňa 24.1.207 zverejnilo na svojom webovom sídle (v časti Potravinárstvo a obchod → obchod → dodávateľský potravinový reťazec → dokumenty → Vývoj priemerných spotrebiteľských cien vybratých potravín na Slovensku) pravidelnú mesačnú informáciu o vývoji priemerných mesačných spotrebiteľských cien vybraných potravín v roku 2016 a informáciu o medziročnom porovnaní vývoja priemerných mesačných spotrebiteľských cien vybraných druhov potravín v decembri rokov 2014 až 2016.

Štartujeme prípravu Národného potravinového katalógu

18-01-2017
Foto: Štartujeme prípravu Národného potravinového katalóguKatalóg bude ponúkať verejným obstarávateľom, nakupujúcim potraviny za štátne financie, čerstvé produkty vo vysokej kvalite, garantovanými výživovými hodnotami, vysokú flexibilitou dodávok a primerané ceny.V Ženeve sa uskutočnil XVI. ročník tradičnej prezentácie potravín a nápojov EÚ

20-12-2016
Foto: V Ženeve sa uskutočnil XVI. ročník tradičnej prezentácie potravín a nápojov EÚZástupcovia Slovenskej republiky sa v Ženeve zúčastnili podujatia zameraného na spoznávanie rozdielov v potravinách a nápojoch krajín EÚ.

Pri nákupe potravín odporúčame spotrebiteľom vsadiť na osvedčené produkty a osvedčených dodávateľov

08-12-2016
Foto: Pri nákupe potravín odporúčame spotrebiteľom vsadiť na osvedčené produkty a osvedčených dodávateľovKvalita a bezpečnosť potravín ako aj ochrana spotrebiteľa sú pre rezort pôdohospodárstva prvoradé. Preto Štátna veterinárna a potravinová správa SR nariadila kontroly potravín, ktoré sa umiestňujú na trh a konzumujú v období Vianoc a Nového roku. Ministerstvo pôdohospodárstva vyzýva spotrebiteľov, aby kupovali osvedčené produkty a značky.
Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
Dotazník pre potravinárov
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood