Aktuality

Štátna tajomníčka Magdaléna Lacko-Bartošová privítala na Slovensku svetovú špičku vedcov a univerzitných pedagógov na kongrese EAAP

28-08-2012

(Bratislava, 27. augusta 2012) - Štátna tajomníčka Magdaléna Lacko-Bartošová privítala v Bratislave na slávnostnom ceremoniáli takmer 800 účastníkov z 59 krajín, ktorí počas 4 dní rokujú v 54 sekciách na 63. výročnom kongrese Európskej asociácie pre živočíšne vedy (EAAP).

Na slávnostnom večere v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla sa stretla svetová špička vedeckej i odbornej komunity z univerzít, výskumných inštitúcií, firiem, odborných organizácií a manažéri zameraní na výskum v oblasti živočíšnej vedy. Prezident EAAP Kristen Sejrsen sa poďakoval slovenským organizátorom za vynikajúcu prípravu kongresu, ktorý sa pravidelne každý rok uskutočňuje vo vybranom členskom štáte.

V rámci ceremoniálu boli odmenení delegáti nasledujúcimi cenami:
John Erik Hermansen /Dánsko/ – The 2012 Leroy Fellowship Award
Giuseppe Bertoni /Taliansko/ - The Distinguished Service Award
Alessandro Nardone /Francúzsko/ - The Distinguished Service Award
Brigitta Malmfors /Švédsko/ - The Distinguished Service Award

Slávnostný večer spojený s odovzdaním cien ukončili koncertným vystúpením husľový virtuóz Peter Michalica, sopranistka a sólistka SND Andrea Čajová – Vizvári a pianistka Viera Bartošová. Uviedli diela Iľju Zelenku, W.A. Mozarta a M. Schneidra Trnavského.