Facebook Statistics
Značka Kvality

Priority agrorezortu v rámci predsedníctva Slovenska vo V4 sú jasné

14-07-2022
Foto: Priority agrorezortu v rámci predsedníctva Slovenska vo V4 sú jasnéPrvé zo série stretnutí organizovaných pod záštitou MPRV SR v rámci Slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine malo za cieľ predstaviť ciele slovenského predsedníctva v oblasti pôdohospodárstva zástupcom Veľvyslanectiev CZ, PL a HU na Slovensku. Celý nasledujúci rok, až do konca júna 2023, bude Slovenská republika presadzovať témy súvisiace s ochranou pôdy, zadržiavaním vody v krajine, udržateľnými spôsobmi pôdohospodárstva a tiež s implementáciou novej Spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2023 – 2027.

Slovenská republika prevzala Predsedníctvo vo Vyšehradskej skupine

01-07-2022
Foto: Slovenská republika prevzala Predsedníctvo vo Vyšehradskej skupineDnešným dňom (od 1. júla 2022 do 30. júna 2023) prevzala Slovenska republika po Maďarsku už svoje v poradí šieste Predsedníctvo vo Vyšehradskej skupine (V4). Rotujúce ročné slovenské predsedníctvo vo V4 (ďalej len „SK V4 PRES“) bude prebiehať paralelne s predsedníctvom SR v Slavkovskom formáte a s českým a švédskym Predsedníctvom v Rade EÚ.

Vo Vysokých Tatrách zasadali ministri poľnohospodárstva Vyšehradskej skupiny

09-05-2019
Foto: Vo Vysokých Tatrách zasadali ministri poľnohospodárstva Vyšehradskej skupinyVo Vysokých Tatrách sa uskutočnilo stretnutie ministrov poľnohospodárstva rozšírenej Vyšehradskej skupiny. Predstavitelia dvanástich ministerských delegácií zo strednej a východnej Európy diskutovali o biohospodárstve a dvojakej kvalite potravín. Nechýbala ani téma ochrany lesov.

Ministri poľnohospodárstva krajín V4+4 rokovali o budúcnosti spoločnej poľnohospodárskej politiky

29-01-2018
Foto: Ministri poľnohospodárstva krajín V4+4 rokovali o budúcnosti spoločnej poľnohospodárskej politikyBudúcnosť spoločnej európskej poľnohospodárskej politiky po roku 2020, to bola hlavná téma stretnutia ministrov poľnohospodárstva rozšírenej Vyšehradskej skupiny V4+4 v Budapešti. Prioritou pre Slovensko je vyrovnanie rozdielov v priamych platbách medzi členskými krajinami EÚ. Slovenský agrorezort tiež odmieta návrh na povinné stropovanie platieb.

Ministri poľnohospodárstva V4+4 aj o dvojakej kvalite potravín

21-09-2017
Foto: Ministri poľnohospodárstva V4+4 aj o dvojakej kvalite potravínUdržateľné poľnohospodárstvo, dvojaká kvalita potravín, ale aj spájanie vedeckých kapacít v téme biohospodárstva, to boli hlavné témy, o ktorých rokovali ministri poľnohospodárstva stretnutia Vyšehradskej skupiny v maďarskom Vyšehrade.​

Prioritou sú silná spoločná poľnohospodárska politika aj ochrana pôdy, zhodli sa ministri Vyšehradskej skupiny

02-06-2017
Foto: Prioritou sú silná spoločná poľnohospodárska politika aj ochrana pôdy, zhodli sa ministri Vyšehradskej skupinyEurópska únia potrebuje silnú, dvojpilierovú spoločnú poľnohospodársku politiku (SPP), ktorá podporuje rovnaké podmienky pre hospodársku súťaž, ziskovosť a konkurencieschopnosť poľnohospodárstva EÚ. Zhodli sa na tom ministri poľnohospodárstva na rozšírenom zasadnutí Vyšehradskej skupiny V4+3, ktoré sa uskutočnilo vo Varšave.

Vo Varšave sa stretli ministri poľnohospodárstva V4+3

26-10-2016
Varšava, 26. október 2016 – Budúcnosť spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, ochrana pred morom ošípaných, investície do výskumu v poľnohospodárstve, obchod s poľnohospodárskymi pozemkami a trh s cukrom a obilninami, to boli témy stretnutia ministrov krajín V4+3 vo Varšave.

Gabriela Matečná na rokovaní ministrov V4+4: Bez spoločného riešenia na úrovni EÚ sa nepohneme

10-05-2016
(Praha, 29.4.2016) - Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná sa zúčastnila stretnutia rezortných ministrov krajín V4+4. Hlavnými témami boli najmä kritická situácia na trhu s mliekom a dvojaká kvalita potravín.

Stretnutie ministrov poľnohospodárstva V4+Bulharsko, Rumunsko a Slovinsko

19-05-2015
(Bratislava, 18. – 19. máj 2015) - V rámci príležitosti slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine sa v Bratislave na podnet ministra poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomíra Jahnátka, uskutočnilo stretnutie ministrov poľnohospodárstva V4, rozšírené o Bulharsko, Rumunsko a Slovinsko. Slovenskú republiku na tomto zasadnutí zastupoval šéf agrorezortu SR Ľubomír Jahnátek.

Zasadnutie ministrov V4 + 4

16-06-2014
V uplynulých dňoch sa v Budapešti stretli ministri pôdohospodárstva a rozvoja vidieka krajín V4 Maďarska, Poľska, Českej republiky a Slovenska a členov krajín Bulharska, Chorvátska, Rumunska a Slovinska.

Stretnutie ministrov poľnohospodárstva V4+Bulharsko, Rumunsko a Slovinsko

20-05-2013
V rámci končiaceho sa poľského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine sa v Krakove na podnet ministra poľnohospodárstva a rozvoja vidieka PR Stanislawa Kalembu, uskutočnilo stretnutie ministrov poľnohospodárstva V4, rozšírené o Bulharsko, Rumunsko a Slovinsko.

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood