Aktuality

 • Poľnohospodárska výstava Zem živiteľka 2014

  Poľnohospodárska výstava Zem živiteľka 2014Prezident Českej republiky Miloš Zeman dnes v Pivovarskej záhrade v Českých Budejoviciach otvoril najvýznamnejšiu potravinársko-poľnohospodársku výstavu Země živitelka, ktorá potrvá do 2. septembra 2014.
  viac informácií

 • Minister Jahnátek prijal žatevný veniec

  Minister Jahnátek prijal žatevný veniec(Bratislava, 26. augusta 2014) – Šéfa agrorezortu Ľubomíra Jahnátka dnes navštívili zástupcovia poľnohospodárov a potravinárov z okresov Nové Zámky a Komárno, aby mu odovzdali žatevný veniec a chlieb, ako symbol tohtoročnej úrody.
  viac informácií

 • Budúcnosť pekárenského priemyslu

  Budúcnosť pekárenského priemysluMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek sa dnes stretol so zástupcami novovzniknutej Únie priemyselných pekárov SR. Predseda únie Slavomír Moravčík informoval o aktuálnom stave a vývoji priemyselnej pekárenskej výroby na Slovensku...
  viac informácií

 • Agrokomplex 2014

  Agrokomplex 2014Aktuálne dianie vo svete a najmä rozhodnutie Ruskej federácie o zákaze dovozu potravín z krajín Európskej únie do Ruska rezonujú na tohtoročnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex, ktorá sa dnes začala v Nitre. Obavy presýteného trhu a z toho vyplývajúcich komplikácií sú hlavnou témou, ktorá v súčasnosti trápi prvovýrobcov i potravinárov.
  viac informácií

 • Slováci prejavujú patriotizmus, predaj domácich potravín stúpol na 63,5 %

  Slováci prejavujú patriotizmus, predaj domácich potravín stúpol na 63,5 % Záujem slovenských spotrebiteľov o domáce potraviny na pultoch obchodov narastá. Za prvý polrok tohto roka tvorili práve slovenské produkty 63,5-% z celkového predaja. Vyplýva to z najnovších údajov ministerstva pôdohospodárstva.
  viac informácií

 • Agrofilm 2014

  Agrofilm 2014„Vieme čo jeme“ je film z produkcie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), ktorý bude premietnutý počas slávnostného otvorenia jubilejného 30. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2014 v Nitre.
  viac informácií

 • Vyhlásenie ministra Ľ. Jahnátka k zákazu dovozu potravín do Ruskej federácie

  Vyhlásenie ministra Ľ. Jahnátka k zákazu dovozu potravín do Ruskej federácieRozhodnutie Ruskej federácie o zákaze dovozu významných potravín z krajín EÚ do Ruskej federácie považujem za rozpútanie vojny na tom najcitlivejšom poli. Vývoz poľnohospodárskych výrobkov a potravín zo Slovenska do Ruskej federácie nie je z hľadiska Slovenska rozhodujúci, aj keď pre niektoré významné slovenské firmy môže znamenať existenčné problémy. Oveľa väčšou hrozbou je pre Slovensko absolútny pretlak ponuky potravín a s ním spojená cenová destabilizácia, prinášajúca porušenie existujúcich dodávateľsko-odberateľských vzťahov, špekulatívne obchody, hygienické a bezpečnostné riziko z predaja potravín nižšej kvality alebo po dobe spotreby.
  viac informácií

 • V Starom háji sa opäť pretekalo

  V Starom háji sa opäť pretekaloNa Závodisku v bratislavskom Starom háji sa uskutočnil po Turf-gala druhý najvýznamnejší míting dostihovej sezóny - 22. Slovenské derby pod patronátom Raiffeisen Bank International.
  viac informácií

 • Reakcia Únie hydinárov Slovenska k článku v denníku SME

  Reakcia Únie hydinárov Slovenska k článku v denníku SMEŠpekáčiky bez masa možno budú, ale tie hydinové od slovenských hydinárov určite budú s hydinovým mäsom.
  viac informácií

 • Úroda obilia v Honte bude dobrá, žatvu však ovplyvňuje extrémne počasie

  Úroda obilia v Honte bude dobrá, žatvu však ovplyvňuje extrémne počasieAj keď sa žatva na poľných lánoch v okolí Dudiniec začala ešte 20. júna, dodnes majú zobratých len asi 10 % úrody. "Na vine je hlavne počasie, ktoré je v tejto časti Slovenska až extrémne," povedal TASR počas dnešného pracovného výjazdu v regióne minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.
  viac informácií

Oznámenie výsledku výberového konania

28-08-2014
Na základe ustanovenia § 19a zákona č. 111/1990 Zb. o štátnom podniku v znení neskorších predpisov oznamujeme výsledok výberového konania na funkciu riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie, š. p., ktoré sa konalo 26.08.2014.
viac informácií

Poľnohospodárska výstava Zem živiteľka 2014

28-08-2014
Prezident Českej republiky Miloš Zeman dnes v Pivovarskej záhrade v Českých Budejoviciach otvoril najvýznamnejšiu potravinársko-poľnohospodársku výstavu Země živitelka, ktorá potrvá do 2. septembra 2014.
viac informácií

Oznam

28-08-2014
Na stránke Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v sekcii POTRAVINÁRSTVO a OBCHOD / DOKUMENTY bol dňa 28. augusta 2014 zverejnený Zoznam prevádzkovateľov podľa percentuálneho podielu obratu z predaja potravín vyrobených v Slovenskej republike na celkovom obrate z predaja všetkých potravín spolu za I. polrok 2014.
viac informácií

Minister Jahnátek prijal žatevný veniec

27-08-2014
(Bratislava, 26. augusta 2014) – Šéfa agrorezortu Ľubomíra Jahnátka dnes navštívili zástupcovia poľnohospodárov a potravinárov z okresov Nové Zámky a Komárno, aby mu odovzdali žatevný veniec a chlieb, ako symbol tohtoročnej úrody.
viac informácií

Budúcnosť pekárenského priemyslu

26-08-2014
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek sa dnes stretol so zástupcami novovzniknutej Únie priemyselných pekárov SR. Predseda únie Slavomír Moravčík informoval o aktuálnom stave a vývoji priemyselnej pekárenskej výroby na Slovensku...
viac informácií

Archív správ