Aktuality

 • Lúku v Bielovodskej doline pokosia lesníci ručne v rámci súťaže

  Lúku v Bielovodskej doline pokosia lesníci ručne v rámci súťaže(Tatranská Lomnica 24. júna 2015) – Lúka pri horárni v Bielovodskej doline bude v piatok 26. júna pokosená v rámci 11. ročníka medzinárodnej súťaže Tatranská kosba. V tradičnom kosení lúky kosou si zmerajú sily lesníci Štátnych lesov Tatranského národného parku ...
  viac informácií

 • Nové navýšené dotácie existujú, poľnohospodári sa musia prihlásiť

  Nové navýšené dotácie existujú, poľnohospodári sa musia prihlásiť Hospodárenie poľnohospodárskej prvovýroby hodnotili delegáti na včerajšom Valnom zhromaždení Agrárnej komory Slovenska (AKS) v Tvrdošovciach. Konštatovali, že rok 2014 bol ziskový, ale napriek tomu sa farmári finančne neposilnili...
  viac informácií

 • Vojenský čin roka

  Vojenský čin rokaM. Glváč: Vojaci aj v minulom roku dokázali, že sú tu pre občanov Slovenskej republiky.
  viac informácií

 • Stopka pre plytvanie s potravinami

  Stopka pre plytvanie s potravinamiŠtátna tajomníčka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Magdaléna Lacko-Bartošová sa v uplynulých dňoch zúčastnila celosvetovej konferencie „NO MORE FOOD TO WASTE“, ktorej organizátorom bola Holandská vláda. Účastníci z viac ako 55 krajín sveta sa spoločne snažili nájsť najvhodnejšie riešenia na zastavenie plytvania s potravinami...
  viac informácií

 • Minister Jahnátek diskutoval so zástupcami Únie hydinárov Slovenska

  Minister Jahnátek diskutoval so zástupcami Únie hydinárov Slovenska(Bratislava 19. júna 2015) - Na dnešnom stretnutí ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka so zástupcami Únie hydinárov Slovenska rezonovali najmä témy situácie v hydinárskom priemysle, podpora chovu a spracovania hydiny, welfare chovu hydiny ale aj marže a prirážky obchodných reťazcov a znížená sadzba DPH na potraviny.
  viac informácií

 • Odborný seminár k Africkému moru ošípaných

  Odborný seminár k Africkému moru ošípaných(Košice, 18. jún 2015) – Na Inštitúte vzdelávania veterinárnych lekárov v Košiciach sa 18. júna 2015 konal odborný seminár k Africkému moru ošípaných, ktorý v súčasnosti predstavuje zvýšené riziko nákazy v stredoeurópskom regióne.
  viac informácií

 • Minister Jahnátek prejavil nespokojnosť s návrhom nariadenia EÚ o ekologickom poľnohospodárstve

  Minister Jahnátek prejavil nespokojnosť s návrhom nariadenia EÚ o ekologickom poľnohospodárstve(Luxembursko, 16. júna 2015) – Na zasadnutí Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo v Luxemburgu bol prijatý návrh nariadenia o ekologickom poľnohospodárstve. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek ocenil prístup lotyšského predsedníctva v EÚ a Európskej komisie k ekologickému poľnohospodárstvu, no zároveň uviedol, že Slovenská republika nie je s návrhom spokojná.
  viac informácií

 • Minister Jahnátek sa zúčastnil na ovčiarskych slávnostiach

  Minister Jahnátek sa zúčastnil na ovčiarskych slávnostiach(Východná, 14. jún 2015) - Obec Východná na Liptove hostila v nedeľu 7. ročník celoslovenských ovčiarskych slávnostní – Ovenálie 2015. Podujatie zorganizoval Zväz chovateľov oviec a kôz Slovenska pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR a Žilinského samosprávneho kraja.
  viac informácií

 • Šéf agrorezortu na rokovaní k prijatiu deklarácie o akvakultúre

  Šéf agrorezortu na rokovaní k prijatiu deklarácie o akvakultúre(Lisabon, 4.- 5. júna, 2015) Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek sa zúčastnil stretnutia ministrov, ktoré sa konalo v Lisabone počas modrého týždňa v Portugalsku. Cieľom bolo prijatie deklarácie, ktorá sa zameriava na udržateľné hospodárenie s morskými populáciami a na priestorové plánovanie aj vo vzťahu k morskej akvakultúre.
  viac informácií

 • Na Turf-gala znela tri razy slovenská hymna

  Na Turf-gala znela tri razy slovenská hymnaTurf-gala je najprestížnejší dostihový festival v strednej Európe a jeho 37. ročník si na hipodróme v petržalskom Starom háji 7. júna napriek úmornej horúčave nenechalo ujsť vyše 4000 divákov. Tí videli vynikajúce výkony domácich zástupcov, ktorí si z piatich medzinárodných zápolení najvyššej úrovne odniesli tri víťazné zásahy. To sa plnokrvníkom v slovenskom tréningu naposledy podarilo v roku 1998, teda pred sedemnástimi rokmi.
  viac informácií

Dozvieme sa, kto zrenovuje sieť odvodňovacích kanálov

02-07-2015
Podnik Hydromeliorácie, š.p. pripravuje verejné obstarávanie na zhotoviteľov štyroch projektových celkov investícií do preventívnych opatrení so zameraním na odvodňovacie kanály. Ich hlavnou úlohou je zníženie následkov pravdepodobných prírodných katastrof, nepriaznivých poveternostných udalostí a katastrofických udalostí na poľnohospodárskej pôde.
viac informácií

Oznam

02-07-2015
Na hlavnej stránke ministerstva v časti PODPORA EXPORTU v menu Informácie o vývoze a možnostiach jeho podpory a na stránke sekcie potravinárstva a obchodu v časti Obchod/Štatistika obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami/Dokumenty/ bola dňa 2.7.2015 zverejnená Informácia o vývoji obchodu Slovenskej republiky s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami v I. štvrťroku 2015.
viac informácií

Oznámenie výsledku výberového konania

02-07-2015
Na základe § 19a zákona č. 111/1990 Zb. o štátnom podniku v znení neskorších predpisov oznamujeme výsledok výberového konania, ktoré sa konalo 29. 06. 2015 na funkciu generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik.
viac informácií

SLOVENSKO – ČÍNSKA SPOLUPRÁCA

01-07-2015
Na stránke MPRV SR v časti PODPORA EXPORTU/Výzva exportérom a Dotazník exportéra bol dňa 1.7.2015 zverejnený oznam „SLOVENSKO – ČÍNSKA SPOLUPRÁCA - Možnosti prezentácie slovenských poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov v Čínskej ľudovej republike“, ktorým ...
viac informácií

Potvrdenie poľnohospodárskej spolupráce medzi Čínou a krajinami SVE

01-07-2015
Štátna tajomníčka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Magdaléna Lacko – Bartošová v uplynulých dňoch podpísala za Slovensko tzv. Základné zásady pre zriadenie a prevádzkovanie Združenia pre podporu poľnohospodárskej spolupráce medzi Čínou a krajinami SVE. Stalo sa tak na zasadnutí ministrov poľnohospodárstva Číny a 16 krajín strednej a východnej Európy (SVE) v bulharskej Sofii.
viac informácií

Archív správ