Aktuality

 • Šéf agrorezortu podpísal v Číne memorandum o spolupráci

  Šéf agrorezortu podpísal v Číne memorandum o spolupráci(Peking, 26.novembra 2015) – Počas trojdňovej pracovnej cesty v Číne rokoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek s viceministrom poľnohospodárstva ČLR Qu Dongyu a predstaviteľmi agrorezortu. Spoločne s viceministrom AQSIQ podpísali Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky a Všeobecnou správou pre dohľad nad kvalitou, kontrolou a karanténou (AQSIQ) Čínskej ľudovej republiky.
  viac informácií

 • Minister Ľubomír Jahnátek zahájil pracovnú cestu do Číny

  Minister Ľubomír Jahnátek zahájil pracovnú cestu do Číny(Peking, 25. novembra 2015) - Minister pôdohospodárstva odcestoval na zahraničnú pracovnú cestu do Číny, aby podpísal Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky a Všeobecnou správou pre dohľad nad kvalitou, kontrolou a karanténou (AQSIQ) Čínskej ľudovej republiky.
  viac informácií

 • Agrorezort víta zmenu pri obstarávaní lesníckych služieb

  Agrorezort víta zmenu pri obstarávaní lesníckych služiebParlament schválil pozmeňovací poslanecký návrh a umožní všetkým lesníckym subjektom výnimku zo zákona o verejnom obstarávaní. Úprava zjednoduší zabezpečovanie lesníckych služieb v jednotlivých regiónoch Slovenska. Dodržiavať sa však musia pravidlá verejnej obchodnej súťaže podľa obchodného zákonníka, ktoré sú v tomto prípade jednoduchšie, časovo a úradne menej náročné...
  viac informácií

 • Slovensko podporuje ambicióznejšie ciele zjednodušenia spoločnej poľnohospodárskej politiky

  Slovensko podporuje ambicióznejšie ciele zjednodušenia spoločnej poľnohospodárskej politikyBrusel (16. november 2015) - Ministri poľnohospodárstva členských krajín Európskej únie sa dnes zaoberali zjednodušením spoločnej poľnohospodárskej politiky. Zhodnotili doterajšie kroky Komisie ako aj ďalšie smerovanie, ktorým sa má dosiahnuť redukcia administratívnej záťaže.
  viac informácií

 • Na obnovu bytov pôjde 130 miliónov eur

  Na obnovu bytov pôjde 130 miliónov eur Vláda schválila presun 130 miliónov eur z operačných programov do Štátneho fondu rozvoja bývania. „V rámci Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa to týka operačných programov ROP a OPBK v celkovej výške 71 miliónov eur,“ povedal generálny riaditeľ Sekcie riadenia programov regionálneho rozvoja, Viktor Veselovský...
  viac informácií

 • Stretnutie ministra Jahnátka s chargé d´affaires Azerbajdžanskej republiky

  Stretnutie ministra Jahnátka s chargé d´affaires Azerbajdžanskej republiky(Bratislava, 10. novembra 2015) – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek sa v rámci zdvorilostnej návštevy stretol s chargé d´affaires Azerbajdžanskej republiky Eminom Mammadovom pri príležitosti nedávneho otvorenia Kancelárie Veľvyslanectva Azerbajdžanskej republiky v Bratislave.
  viac informácií

 • Snem poľovníckej komory

  Snem poľovníckej komory(Žilina, 7. novembra 2015) - Slovenská poľovnícka komora predstavuje základnú oporu pre poľovníkov, tiež pre samotnú prírodu či životné prostredie. Jej členovia sa v sobotu v Žiline stretli na výročnom sneme.
  viac informácií

 • Problémom Slovenska sú aj preťažené útulky a čierny obchod so zvieratami

  Problémom Slovenska sú aj preťažené útulky a čierny obchod so zvieratami(Bratislava, 3. novembra 2015) – Zástupcovia Sekcie poľnohospodárstva Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa včera zúčastnili na stretnutí s Reineke Hameleers, riaditeľkou Eurogroup for animals.
  viac informácií

 • Minister Ľ. Jahnátek navštívil výrobné závody v regiónoch

  Minister Ľ. Jahnátek navštívil výrobné závody v regiónoch (Bratislava, 4. novembra 2015) – Výjazdové zasadnutie vlády primälo ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR navštíviť výrobné podniky v regiónoch Slovenska. Svoju pozornosť zameral na prepojenie drevospracujúceho priemyslu s výrobou papiera v Ružomberku a následne preveril možnosti spracovania mäsa a mäsových výrobkov v tamojšom závode v Rimavskej Sobote.
  viac informácií

 • Nový investor chce zamestnať takmer 300 ľudí

  Nový investor chce zamestnať takmer 300 ľudí(Bratislava, 2. novembra 2015) – Minister Ľubomír Jahnátek dnes prijal na pôde agrorezortu zástupcov spoločnosti, ktorá má záujem o domácu investíciu. Investičný zámer predpokladá v prvej fáze vytvorenie takmer 300 pracovných príležitostí v okolí Žarnovice. Spolupráca v drevospracujúcom priemysle v rámci štátnej a súkromnej sféry nie je vylúčená.
  viac informácií

V Myjave majú hasičov na pomoc v každej situácii

26-11-2015
FOCUS Sekcie riadenia programov regionálneho rozvoja
viac informácií


Veľvyslanec Rakúska v SR: Žijeme v zaujímavom období

23-11-2015
FOCUS Sekcie riadenia programov regionálneho rozvoja
viac informácií

Pozvánka s programom

23-11-2015
Pestovateľské technológie a ich význam pre prax, Piešťany, 1. 12. 2015
viac informácií

Archív správ