Aktuality

 • Kačací a jablkový festival v Kráľovom Brode

  Kačací a jablkový festival v Kráľovom BrodeVôňa pečených kačíc a prekrásne jablká v sobotu prilákali stovky ľudí na Kačací a jablkový festival v Kráľovom Brode. Na slávnosti sa prezentovali pestovatelia, chovatelia a výrobcovia z blízkeho okolia. Nechýbali teda domáce koláče, mäsové výrobky, med či víno...
  viac informácií

 • Zníženie DPH na 10 % u vybraných potravín je dôležitý počin

  Zníženie DPH na 10 % u vybraných potravín je dôležitý počin(Bratislava, 7. októbra 2015) - Memorandum o spolupráci pri uplatňovaní zníženej sadzby dane z pridanej hodnoty (DPH) na vybrané potraviny podpísal dnes na Úrade vlády SR premiér Robert Fico (Smer-SD) s predstaviteľmi Zväzu obchodu a cestovného ruchu (ZOCR) SR, Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO), Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), Potravinárskej komory Slovenska (PKS), Agrárnej komory Slovenska (AKS) a Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS).
  viac informácií

 • Minister Jahnátek prijal veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Andrewa Gartha

  Minister Jahnátek prijal veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Andrewa GarthaMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Andrewa Gartha. Týmto stretnutím obaja predstavitelia nadviazali na nedávny rozhovor počas Medzinárodných leteckých dní SIAF na letisku v Sliači.
  viac informácií

 • Odkaz sv. Huberta našiel nových recipientov

  Odkaz sv. Huberta našiel nových recipientov(Nitrianske Pravno, 3. októbra 2015) Tradícia svätohubertovského dňa vznikla v ďalšej obci s bohatou lesníckou tradíciou. Z iniciatívy zamestnancov Odštepného závodu Prievidza a v spolupráci s obcou Nitrianske Pravno vzniklo krásne podujatie so zreteľom ochrany lesov a celej prírody. Podujatie svojou účasťou podporila poslankyňa NR SR Magda Košútová, poslanec NR SR Gábor Gál i podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Richard Takáč.
  viac informácií

 • Hlavná cena Agrofilmu putuje do Maďarska za Globálne menu

  Hlavná cena Agrofilmu putuje do Maďarska za Globálne menuMaďarský film Global menu (Globálne menu) si odniesol hlavnú cenu z tohtoročného festivalu Agrofilm, ktorý sa koncom minulého týždňa konal v Nitre. Film prináša komplexný pohľad na zmeny v poľnohospodárstve a potravinárskom priemysle za posledné storočie a zobrazuje ich pútavým spôsobom, ktorý je prijateľný pre väčšinových divákov, skonštatovala odborná porota...
  viac informácií

 • Zníženie cien potravín si budú môcť ľudia porovnať cez duálne cenovky

  Zníženie cien potravín si budú môcť ľudia porovnať cez duálne cenovky(Senec, 1. októbra 2015) Vláda podpíše s výrobcami a obchodníkmi memorandum, v ktorom sa zaviažu premietnuť zníženú daň z pridanej hodnoty (DPH) na vybrané druhy potravín na 10 % do konečnej ceny. Na dnešnom brífingu v Senci o tom informoval premiér Robert Fico.
  viac informácií

 • Les ako „živá učebňa“ a miesto oddychu, zdravia a pohybu

  Les ako „živá učebňa“ a miesto oddychu, zdravia a pohybu(Zvolen, 29. septembra 2015) Začal sa 10. Európsky kongres lesnej pedagogiky vo Zvolene a potrvá do 1. októbra. Na tému o význame lesov pre zdravý životný štýl mladej generácie a pre edukáciu k zodpovednému a aktívnemu prístupu k lesom a životnému prostrediu diskutuje 140 expertov z 15 krajín Európy.
  viac informácií

 • Minister Jahnátek zablahoželal víťazom celosvetovej súťaže mladých včelárov

  Minister Jahnátek zablahoželal víťazom celosvetovej súťaže mladých včelárov(Bratislava, 29. september 2015) – Minister Ľubomír Jahnátek slávnostne zablahoželal víťazom celosvetovej súťaže mladých včelárov IMYB 2015. Spomedzi 26 krajín sveta sa Ján Kuchta, Matej Fojtík a Sabina Solíková umiestnili na prvom mieste v rámci Slovenska a na druhom mieste v rámci celého sveta.
  viac informácií

 • Ochutnajte tohtoročný Agrofilm!

   Ochutnajte tohtoročný Agrofilm!(Lužianky pri Nitre, 28. september 2015) Svoje plátna dnešným dňom sprístupnil Agrofilm 2015. Prestížny medzinárodný filmový festival premietne 112 dokumentárnych filmov z 18 krajín zo štyroch kontinentov sveta (z Európy, Ázie, Južnej Ameriky a Austrálie). Najviac je prirodzene domácich dokumentov, tradične je veľmi bohatá nemecká ponuka a tento raz mimoriadne silné zastúpenie prišlo zo susedného Maďarska.
  viac informácií

 • Mühlbauer otvoril novú výrobnú halu, plánuje si zriadiť vlastnú školu

  Mühlbauer otvoril novú výrobnú halu, plánuje si zriadiť vlastnú školu	Spoločnosť Mühlbauer Technologies v piatok oficiálne otvorila novú výrobnú halu v priemyselnom parku Juh v nitrianskej mestskej časti Dolné Krškany. Jej výstavbou ukončila druhú etapu budovania svojej prevádzky na Slovensku. Nové výrobné priestory zaberajú plochu 5000 štvorcových metrov a zamestnanie v nich nájde v priebehu pol roka ďalších 130 ľudí.
  viac informácií

Kačací a jablkový festival v Kráľovom Brode

12-10-2015
Vôňa pečených kačíc a prekrásne jablká v sobotu prilákali stovky ľudí na Kačací a jablkový festival v Kráľovom Brode. Na slávnosti sa prezentovali pestovatelia, chovatelia a výrobcovia z blízkeho okolia. Nechýbali teda domáce koláče, mäsové výrobky, med či víno...
viac informácií

Pozvánka

09-10-2015
Slovenská inšpekcia životného prostredia v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, Potravinárskou komorou Slovenska a Slovenskou agentúrou životného prostredia si Vás dovoľujú pozvať na odborný seminár ...
viac informácií


Životný cyklus potravín v Európe a Ázii

01-10-2015
(Budapešť - Maďarsko, 24. september 2015) Zasadnutie 10. Fóra pre poľnohospodársko–obchodnú a hospodársku spoluprácu medzi Čínou a 16 krajinami strednej a východnej Európy, ktorého nosnou témou bol Životný cyklus potravín v Európe a Ázii:
viac informácií

POZVÁNKA NA SKOKOVÉ PRETEKY

29-09-2015
Zväz chovateľov koní na Slovensko – družstvo a Národný žrebčín Topoľčianky Vás pozýva na parkúrové preteky: „ŠAMPIONÁT MLADÝCH KONÍ “ a „ŠAMPIONÁT PONY“, ktoré sa uskutočnia v dňoch 3.-4.10.2015 (sobota, nedeľa).
viac informácií

Archív správ