Aktuality

 • Zasadnutie V4+4 v Českých Budějoviciach

  Zasadnutie V4+4 v Českých Budějoviciach(České Budejovice, 26. august) Zasadnutie zástupcov rezortov pôdohospodárstva, na ktoré bolo okrem tradične zastúpených krajín Bulharska, Rumunska a Slovinska pozvané aj Rakúsko, sa konalo prvý raz pod vedením českého predsedníctva vo Vyšehradskej skupine v Českých Budejoviciach.
  viac informácií

 • Vývoj podielu predaja potravín vyrobených na Slovensku

  Vývoj podielu predaja potravín vyrobených na Slovensku(Bratislava, 25. august 2015) – Etablovanie slovenských potravín na domácom trhu je náročný proces, ktorý sa neustále vyvíja. V aktuálnom polroku 2015 podiel obratu z predaja potravín vyrobených na Slovensku mierne poklesol, a síce o rozdiel - 0,8%. Za posledné obdobie rokov 2013 až 2015 evidujeme percentuálny nárast obratu z predaja potravín vyrobených na Slovensku o čom svedčí aj fakt, že ...
  viac informácií

 • Najväčšie výstavisko Slovenska otvorilo 42. ročník výstavy Agrokomplex

  Najväčšie výstavisko Slovenska otvorilo 42. ročník výstavy Agrokomplex(Nitra, 20. augusta 2015) – Približne 500 vystavovateľov sa prezentuje na 42. medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex, ktorá sa dnes začala v Nitre. Na výstavnej ploche vyše 30.000 štvorcových metrov sa predstavujú firmy nielen zo Slovenska a z Českej republiky, ale aj z Maďarska, Poľska, Holandska, Bulharska, zo Srbska a Slovinska.
  viac informácií

 • Tohtoročný Agrokomplex prinesie viaceré atrakcie

  Tohtoročný Agrokomplex prinesie viaceré atrakcie(Nitra, 18. augusta 2015) – Bohatý sprievodný program a viacero atrakcií bude sprevádzať tohtoročnú poľnohospodársku a potravinársku výstavu Agrokomplex v Nitre. Organizátori počítajú s tým, že na nitrianske výstavisko príde od 20. do 23. augusta viac ako stotisíc návštevníkov. K najvýznamnejším podujatiam patrí už tradične Národná výstava hospodárskych zvierat, podujatie Regióny Slovenska, či družstevná kontraktačno-predajná výstava COOEXPO.
  viac informácií

 • Hustosiate obilniny sú už na viac ako 86 % zožaté

  Hustosiate obilniny sú už na viac ako 86 % zožaté(Poprad, 18. augusta 2015) S priebehom žatvy sú zatiaľ poľnohospodári spokojní, pre médiá to dnes na brífingu v Poprade potvrdil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek.
  viac informácií

 • Šéf agrorezortu prijal žatevný veniec

  Šéf agrorezortu prijal žatevný veniec(Bratislava, 17. augusta 2015) Na znak úcty a zdarného priebehu žatevných prác priniesli poľnohospodári z okresu Nové Zámky ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomírovi Jahnátkovi dar - žatevný veniec.
  viac informácií

 • V Handlovej uviedli do prevádzky chovnú halu sumčeka afrického a dva skleníky

  V Handlovej uviedli do prevádzky chovnú halu sumčeka afrického a dva skleníky(Handlová, 15. augusta 2015) - Chovnú halu sumčeka afrického, ktorá sa radí k najväčším v Európe, ako i dva skleníky na pestovanie plodovej zeleniny uviedli dnes do prevádzky v priestoroch bane v Handlovej, v takzvanom hnedom parku. Oba projekty Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), a.s., v hodnote 12,5 milióna eur majú priniesť do baníckeho mesta pri plnej prevádzke 100 nových pracovných miest.
  viac informácií

 • Štátny tajomník Jozef Spevár rozkrojil Európsky chlieb mieru

  Štátny tajomník Jozef Spevár rozkrojil Európsky chlieb mieru (Bratislava, 5. augusta 2015) Stalo sa tak včera pri žatve raže dovezenej z pomyselnej hranice Berlínskeho múra. Slávnostný akt pri príležitosti výročia pádu Berlínskeho múra a železnej opony v Európe zorganizovalo pod záštitou Ľubomíra Jahnátka, ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) vo Vígľaši-Pstruši.
  viac informácií

 • Ministerstvo pôdohospodárstva upozorňuje dovolenkárov: Dovoz cudzokrajných rastlín môže byť nebezpečný!

  Ministerstvo pôdohospodárstva upozorňuje dovolenkárov: Dovoz cudzokrajných rastlín môže byť nebezpečný!(Bratislava, 28. júla 2015) Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) vyzýva občanov, aby zo svojich dovolenkových destinácií neprivážali žiadny rastlinný materiál (listy, kvety, odrezky, sadenice, okrasné rastliny na ďalšie pestovanie, mladé kríky či mladé stromčeky), nakoľko tieto môžu predstavovať vážne riziko zavlečenia karanténnych škodlivých organizmov a môžu byť zdrojom ich rozšírenia na území Slovenskej republiky.
  viac informácií

 • Slovenské derby na hypodróme v bratislavskom Starom háji

  Slovenské derby na hypodróme v bratislavskom Starom háji(Bratislava 21. júla 2015) Cez víkend sa v bratislavskom Starom háji konal druhý z najvýznamnejších dostihových mítingov sezóny 23. Slovenské derby, nad ktorým spoločenskú záštitu prevzal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek. Napriek úmornej horúčave do hľadiska zavítalo vyše 3000 divákov, na ktorých okrem napínavých súbojov na dostihovej dráhe čakal aj bohatý sprievodný program.
  viac informácií

Cesty tretej triedy lákajú do Nových Sadov

02-09-2015
FOCUS Sekcie riadenia programov regionálneho rozvoja
viac informácií

Postupové kroky pre zabezpečenie prístupu k pôde pre malých a mladých poľnohospodárov

27-08-2015
Mladí poľnohospodári do 40 rokov sa od 15. júla 2015 môžu uchádzať o grant na podporu podnikania, ktorý sa bude vyplácať z fondov Európskej únie. Nenávratný finančný príspevok bude 50.000 eur na jedného mladého poľnohospodára a bude ...
viac informácií

Vývoj podielu predaja potravín vyrobených na Slovensku

25-08-2015
(Bratislava, 25. august 2015) – Etablovanie slovenských potravín na domácom trhu je náročný proces, ktorý sa neustále vyvíja. V aktuálnom polroku 2015 podiel obratu z predaja potravín vyrobených na Slovensku mierne poklesol, a síce o rozdiel - 0,8%. Za posledné obdobie rokov 2013 až 2015 evidujeme percentuálny nárast obratu z predaja potravín vyrobených na Slovensku o čom svedčí aj fakt, že ...
viac informácií

Oznam

25-08-2015
Dňa 25.8.2015 bol podľa § 12a) ods. 4 zákona č. 152/1995 Z. z. o potravinách v znení neskorších predpisov na stránke ministerstva v sekcii Potravinárstvo a obchod – DOKUMENTY zverejnený ...
viac informácií

Oznam

24-08-2015
Na stránke sekcie Potravinárstvo a obchod v časti Obchod / Dodávateľský potravinový reťazec bola dňa 24.8.2015 zverejnená pravidelná mesačná informácia "Vývoj priemerných mesačných harmonizovaných indexov spotrebiteľských cien (HICP) potravin v krajinách EÚ – 28 za január až júl 2015"
viac informácií

Archív správ