Facebook Statistics
Značka Kvality

Víťazi Venerovského memoriálu

21-03-2019

Absolútnym víťazom 55. ročníka Venerovského memoriálu a zároveň Majstrom lesníkom Slovenska sa stal Ľubomír Machyniak z Lesov SR, š.p. Banská Bystrica. Celkové prvenstvo si vybojoval už štvrtý rok po sebe. Dvojkombináciu beh na lyžiach so streľbou zo vzduchovky a obrovský slalom najlepšie spomedzi žien zvládla Andrea Machyniaková, reprezentujúca rovnako ako jej manžel Lesy SR, š.p. Banská Bystrica. Z Vysokých Tatier tak opäť odchádza s titulom Majsterka lesníčka Slovenska.

Na štart Majstrovstiev lesníkov SR v lyžovaní s medzinárodnou účasťou, ktoré sa konali od 17. do 19. marca v športovom areáli FIS na Štrbskom Plese, sa postavila vyše stovka pretekárov z radov lesníkov zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Muži súťažili v piatich vekových kategóriách, ženy v dvoch. Najstarším účastníkom pretekov bol 83-ročný Miroslav Sivčák, ktorý hájil farby Lesov SR, š.p. Banská Bystrica. Preteky absolvoval už po štyridsiaty raz, hoci tentokrát sa postavil iba na štart obrovského slalomu. Reprezentanti Štátnych lesov TANAP-u, ktoré sú hlavným organizátorom podujatia, si vybojovali hneď niekoľko pódiových umiestnení.