Sekcie
Hodnotenie rizika zavlečenia vysoko patogénneho vírusu vtáčej chrípky cez voľne žijúcich vtákov

27-06-2016
EFSA zverejnila novú publikáciu z workshopu s názvom : „Hodnotenie rizika zavlečenia vysoko patogénneho vírusu vtáčej chrípky cez voľne žijúcich vtákov“...

Na pozíciu riaditeľa Agrokomplexu sa prihlásili štyria uchádzači

27-06-2016
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR začiatkom júna vyhlásilo výberové konanie na riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex. Do dátumu uzávierky sa prihlásili štyria uchádzači - JUDr. Mário Dinga, Ing. Ivan Janičík, Ing. Boris Jordanov a Ing. Eduard Krcho.


Regionálna výstava oviec a kôz - Kamenica 2016

24-06-2016
Na farme Kamenica (okres Sabinov) u manželov Angelovičových sa dňa 17. júna 2016 konala Regionálna výstava oviec a kôz spojená s Nákupným trhom baranov.


Výrobky z ovčieho a kozieho mlieka sú bezpečné

22-06-2016
Bratislava, 22. júna 2016 – Chov oviec a kôz vo voľnej prírode podlieha prísnemu zdravotnému dohľadu. Doteraz bolo vyšetrených 370 vzoriek mlieka. Ani v jednom prípade sa nepotvrdila prítomnosť vírusu kliešťovej encefalitídy. Mlieko, bryndza, ovčie a kozie syry, ale aj žinčica sú úplne bezpečné.
Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná na stretnutí s vedením Slovenskej poľnohospodárskej univerzity o zvyšovaní atraktivity poľnohospodárskeho sektora

21-06-2016
Nitra, 20. júna 2016 – Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná sa stretla s rektorom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre Petrom Bielikom a s vedením fakúlt univerzity. Hlavnou témou bolo zvyšovanie atraktivity sektora poľnohospodárstva a kvality vzdelávania.